20:41 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka

  Ukraina pratęsė draudimą Rusijos vyrams atvykti į šalį

  © Sputnik / Александр Полегенько
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Panaikinus karo padėtį, Ukrainos saugumo taryba išsaugojo apribojimus atvykti į šalį Rusijos piliečiams

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Ukrainos nacionalinės saugumo tarybos sprendimu trečiadienį buvo pratęstas draudimas atvykti į šalį vyrams — Rusijos piliečiams, sakė pirmasis Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Sergejus Jarovojus.

  "Atsižvelgiant į sudėtingą saugumo situaciją, visi Vidaus reikalų ministerijos sistemos organai ir toliau dirba sustiprintu režimu. Be to, Nacionalinės saugumo tarybos sprendimu buvo išplėstos Valstybės sienos tarnybos ribojamosios priemonės dėl Rusijos piliečių — vyrų atvykimo į Ukrainą", — cituoja Jarovojų Ukrainos VRM spaudos tarnyba.

  Ministro pavaduotojas taip pat sakė, kad nuo karo padėties įvedimo pradžios daugiau nei 1,6 tūkst. Rusijos Federacijos piliečių nebuvo įleisti į Ukrainą, į regionus, kuriuose buvo įvesta karo padėtis, neįleisti 866 vyrai. Pasak jo, per šį laikotarpį Rusijos Federacija neįsileido 351 Ukrainos piliečio.

  Lapkričio 26 dieną Aukščiausioji Rada patvirtino Ukrainos prezidento dekretą dėl karo padėties įvedimo 10 šalies regionų 30 dienų. Trečiadienį Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paskelbė, kad karo padėtis pasibaigė. Karo padėties galiojimo metu Ukraina nustatė apribojimus atvykti į šalį 16-60 metų amžiaus Rusijos Federacijos vyrams. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija neskelbs atsako Ukrainos piliečiams, tačiau, priešingai, palengvins jų buvimą Rusijos Federacijoje ir Rusijos pilietybės įgijimą.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25 dieną Rusijos FSB pasienio tarnybos pareigūnai sulaikė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus, kurie pažeidė Rusijos sieną, nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

  Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Dar šia tema

  Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas
  Rusija išplėtė sankcijas Ukrainai
  Krymas išvardijo Ukrainos skilimo požymius
  Patriarchas Kirilas "Suvienijimo susirinkimą" Kijeve pavadino žlugimu
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos