14:34 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Ši teritorijos dalis skiria Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas ir Ukrainos armijos pajėgas

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Ukrainos ginkluotosios pajėgos užvaldė beveik visą "pilkąją zoną" Donbase, televizijos kanalo "Priamoj" tiesioginiame eteryje paskelbė Ukrainos prezidento patarėjas Jurijus Biriukovas.

  "Nuo padėties, nuo kurios mes pradėjome 2014 metų gegužę, buvo išvaduoti du trečdaliai (Donbaso — Sputnik) teritorijos. Beveik visa vadinamoji "pilkoji zona" jau dabar yra visiškai išlaisvinta ir kontroliuojama", — cituoja Biriukovą RIA Novosti.

  Praėjusią savaitę LLR liaudies milicija pranešė, kad turi duomenų apie saugumo planus dėl "pilkosios zonos" pozicijų užgrobimo. Institucijos atstovas teigė, kad į regioną atvyko karinė technika, skirta blindažams ir inžinerinei įrangai parengti.

  Be to, jis paragino ESBO atkreipti dėmesį į galimą provokaciją.

  Anksčiau Ukrainos kariai pareiškė, kad ėmėsi kontroliuoti Donecko regiono gyvenvietę Rassadki, kuri yra "pilkojoje zonoje".

  Vadinamosios "pilkosios zonos" ribos Donbase buvo nustatytos pagal Minsko susitarimus. Ji atskiria Ukrainos saugumo pajėgas nuo nepripažintų DLR ir LLR pajėgų. Vienos iš šalių atsiradimas "pilkojoje zonoje" yra tarptautinių susitarimų pažeidimas.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį.

  JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Donbaso situacijos sureguliavimą susitikimų Minske metu aptarė kontaktinė grupė, kuri nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto malšinimo veiksmus. Tačiau ir po susitarimų dėl taikos pasirašymo vis tiek vyksta susišaudymai.

  Dar šia tema

  JAV valstybės departamentas: Rusija kalta dėl "didžiausios krizės Europoje"
  JK admirolui NATO-Rusijos įtampa primena situaciją prieš Pirmąjį pasaulinį karą
  Donbase per ketverius metus 355 žmonės žuvo nuo susprogusių minų
  Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė apie Rusijos "trečiąją okupacijos bangą"
  Tegai:
  Donbasas, Ukraina

  Svarbiausios temos