07:20 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Rusijos, ES ir Prancūzijos vėliavos, archyvinė nuotrauka.

  ES paskelbė sprendimą išplėsti sektorines sankcijas Rusijai

  © Sputnik / Владимир Сергеев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (169)
  4502

  Šis sprendimas galioja iki 2019 metų liepos 31 dienos ir įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiame leidinyje

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. ES penktadienį oficialiai paskelbė sprendimą pratęsti ekonomines sankcijas Rusijai dar šešiems mėnesiams, praneša RIA Novosti su nuoroda į Europos Sąjungos oficialų leidinį.

  "Šis sprendimas galioja iki 2019 metų liepos 31 dienos ir įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiame leidinyje", — sakoma dokumente.

  Politinį sprendimą pratęsti ribojamąsias priemones po 2019 metų sausio 31 dienos priėmė ES šalių vadovai gruodžio 13 dieną aukščiausiojo lygio susitikime ir paskelbė gruodžio 21 dieną.

  Šios ribojamosios priemonės yra susijusios su finansų, energetikos ir gynybos sektoriais, taip pat dvejopo naudojimo prekėmis.

  Europos Sąjunga pirmą kartą jas įvedė 2014 metų liepos 31 dieną, po Donbase kilusio konflikto, vieneriems metams, tų pačių metų rugsėjį sankcijos buvo sugriežtintos.

  2015 metų kovo mėnesį ES valstybių narių vadovai susiejo savo veiksmus su Minsko susitarimų įgyvendinimu.

  Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

  Rusijos Federacija nuolat pabrėžia, kad sankcijos yra neproduktyvios ir pirmiausia veikia tuos, kurie jas įvedė. Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Vakarai negalės apriboti Rusijos vystymosi ir panaikinti jos suverenumo.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (169)

  Dar šia tema

  Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai
  Prancūzijos laikraštis atskleidžia svarbų Putino tarptautinės sėkmės veiksnį
  Medvedevas: Rusija įvedė sankcijas tiems, kurie jai kenkia
  Maskva Lietuvos sankcijаs pavadino "uodo įkandimu"
  Rusija išplėtė sankcijas Ukrainai
  Tegai:
  Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos