14:33 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Vienas iš pagrindinių dujų tranzito Ukrainos teritorija veiksnių yra Rusijos dujų tranzito į Europą didinimas per dujotiekį "Nord Stream-OPAL"

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Per devynis 2018 metų mėnesius dujų tranzito per Ukrainos dujų transportavimo sistemą apimtis sumažėjo septyniais procentais ir sudarė 65,4 mlrd. kubinių metrų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos bendrovę "Naftogaz".

  Bendrovės Naftogaz iškaba, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Максим Блинов

  "Vienas iš pagrindinių veiksnių <...> yra Rusijos dujų tranzito į Europą didinimas dujotiekiu "Nord Stream-OPAL"", — sakoma pranešime.

  Be to, bendrovė pažymėjo, kad dėl padidėjusio žaliavų naudojimo per tą laikotarpį Ukrainos vartotojams gamtinių dujų transportavimas padidėjo vienu procentu.

  "Nord Stream-1"

  "Nord Stream-1" yra dujotiekis tarp Rusijos ir Vokietijos, besidriekiantis Baltijos jūros dugnu ir pradėtas eksploatuoti 2011 metais (pirmoji atšaka) ir 2012 metais (antroji atšaka).

  Tai ilgiausias povandeninis dujotiekis pasaulyje. Jo ilgis — 1224 kilometrai. Juo tiekiami beveik 62 milijardai kubinių metrų žaliavų kasmet. Operatorius — "Nord Stream AG".

  Kaip ir "Nord Stream-2" statybos atveju, pirmasis projektas turėjo daug priešininkų. Projektui priešinosi Rusijos dujų tranzito bei Baltijos šalys.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lenkija meluoja kalbėdama apie SGD iš JAV kainą
  Lenkijos ministras pirmininkas paskelbė apie karo grėsmę po "Nord Stream-2" paleidimo
  JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
  EP priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2"
  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
  Tegai:
  tranzitas, dujos, Ukraina

  Svarbiausios temos