08:19 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Ukrainos ir ES vėliavos

  Kaip geriausiuose Paryžiaus namuose. Ukrainiečiai mokomi, kaip elgtis

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Ukrainiečiai, vykdami į Europos ateitį, gali netyčia išklysti iš kelio. Todėl valdžia jiems nuolat primena: į Europa — tai ten

  Ukraina — ce Europa (tai yra Europa), ir toliau tikina Kijevas. Tačiau mantra, atrodo, jau nebeveikia, tenka naudoti papildomus įtaigos metodus, rašo "Sputnik" radijo apžvalgininkė Marija Baliabina.

  Piliečių sąmonę nuspręsta keisti, pasitelkus reklamą. Informacinės politikos ministerija parengė vaizdo įrašus, rodančius, kaip elgtis civilizuotoje Europos visuomenėje.

  Jie vadinami garsiai — "Europa prasideda nuo tavęs". Tai reiškia, nelauk, kad tavęs sutikti su išsklėstomis rankomis atbėgs progresyvūs ir demokratiški europiečiai. Kol į ES nepriima, kurk savo ateitį tiesiog čia, Černivcuose arba Vinicoje. Tiesą sakant, su šia alternatyvia realybe ukrainiečiai jau kurį laiką ir gyvena, o dabar atėjo laikas parodyti, kaip kurti gyvenimą pagal Vakarų modelį.

  "Susipažinkite: štai — Lera, o štai – Rozmarinas", — žiūrovams pristatoma mergina su šunimi, taip pat kažkokie, matyt, populiarūs žmonės. Jie sako, kad Lera labai myli Rozmariną, bet dar labiau ji mėgsta keliauti po Europą. Tačiau Ukrainoje ji nesurenka savo šuns išmatų. O jeigų surinktų — tada Europa prasidėtų čia.

  Noras padaryti savo šalį geresnę yra puikus. Bet kodėl negalima tuo metu kreiptis į patriotizmą ir norą palaikyti tvarką Ukrainoje? Ar tik noras imituoti Berlyną ir Paryžių gali priversti ukrainiečius elgtis civilizuotai?

  Tai, kad būtinai reikia siekti patekti į Europą, netgi įrašyta į šalies Konstituciją. Dabar, kad niekas nepamirštų, pakabinami plakatai, kuriuose sakoma, kad reikia judėti šalin nuo Maskvos, ir filmuojami vaizdo įrašai, kurie primena, kokiu keliu eiti. Bet, galbūt, jei ukrainiečiai to negali įsiminti ir patys įsisamoninti, tai vis dėlto ne visai jų kelias?

  Dar šia tema

  Rados deputatas apkaltino ES apgavus Ukrainą
  Kijevas pripažino, kad ES atsisako įleisti Ukrainą į savo rinką
  Ukrainos generolas paskelbė, kad šalis prarado Vakarų paramą
  Ukraina paskelbė apie "pilkosios zonos" užgrobimą Donbase
  Austrijos žurnalistas pasakė, ką Ukraina daro su valdžios kritikais
  Krymas pastatė užtvarą pasienyje su Ukraina
  Tegai:
  Europa, Ukraina

  Svarbiausios temos