17:41 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  119

  Lietuva sureagavo į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie šio televizijos kanalo suvenyrus

  VILNIUS, gruodžio 29 ― Sputnik. Lietuvos Respublikos Seimo narė, konservatorė Rasa Juknevičienė pakomentavo informaciją apie Naujųjų metų dovanas, kurias parengė "RT" televizijos kanalas.

  Savo "Facebook" puslapyje ji pavadino šokoladinę Solsberio katedrą "cinizmo viršūne".

  Juknevičienė priklauso Lietuvos tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijai, kuri garsėja savo rusofobiniais pareiškimais ir valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kaltinimais ryšiais su Kremliumi. Savo ruožtu pati parlamentarė daug kartų ragino Lietuvos politikus atsisakyti verslo Rusijoje ir dalyvavo projektuose, reikalaujančiuose panaikinti "sovietinės okupacijos palikimą" Lietuvoje.

  Televizijos kanalas "RT" Naujųjų metų proga paruošė šokoladines Solsberio katedras.

  Tarp tų, kurie gavo suvenyrus, buvo ir TV kanalo "Dožd" redaktoriai, kurie Solsberio įvykiams paskyrė atskirą skiltį. TV kanalo prodiuserė Svetlana Guliajeva "Facebook" paskelbė šokoladinės katedros nuotrauką su klausimu: "Ar galima valgyti?"

  ""Dožd", gyvenkite ilgai, nevalgykit daug šokolado ― tai kenkia", ― žurnalistės reakciją Twitter pakomentavo "Sputnik" naujienų agentūros ir "RT" TV kanalo redaktorė Margarita Simonian.

  Incidentas Solsberyje

  Kovo pradžioje buvęs Didžiosios Britanijos dvigubas šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo aptikti be sąmonės Solsberyje. Britanijos valdžia tvirtina, kad juos apnuodijo Rusija. Tačiau vėliau Porton Dauno laboratorijos ekspertai pranešė, kad nesugebėjo nustatyti, kur iš tikrųjų buvo pagaminti nuodai.

  Londonas pareiškė, kad tai buvo padaryta, naudojant "cheminę karinę medžiagą", ir paskubėjo apkaltinti Rusiją dalyvavimu incidente, nepateikęs jokių įrodymų. Be to, JK atmetė Rusijos iniciatyvą surengti bendrą incidento tyrimą.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo, kad jie lankėsi Jungtinėje Karalystėje kaip turistai ir nėra susiję su specialiosiomis tarnybomis.

  Be to, britų premjerė Teresą Mei prigauta meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Skripalio dukterėčia nori susitikti su Boširovu ir Petrovu
  Putinas pavadino Skripalį niekšu ir tėvynės išdaviku
  Skripalis atsisakė persikelti į JAV
  Skripalis nepatikėjo, kad Rusija kalta dėl jo apnuodijimo
  Tegai:
  Lietuva, RT

  Svarbiausios temos