21:18 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Bendrovės vadovas taip pat papasakojo apie ketinimus areštuoti Rusijos bendrovės aktyvus Europoje

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Ukrainos koncerno "Naftogaz" vadovas Andrejus Kobolevas atskleidė finansinių pretenzijų sumą Rusijai ir "Gazprom", praneša "RIA Novosti".

  Pasak jo, po pergalės Stokholmo arbitraže Ukrainos bendrovė ketina išieškoti 2,1 mlrd. JAV dolerių iš "Gazprom" bei areštuoti Rusijos dujų koncerno aktyvus Europoje, tarp jų ir įmonių, kurios valdo "Nord Stream", "Nord Stream-2", "Blue Stream", akcijas, kaip kompensaciją.

  Be to, Kobolevas priminė, kad šiais metais "Naftogaz" pateikė dar vieną ieškinį prieš "Gazprom", reikalaudamas peržiūrėti 2018–2019 metų dujų tranzito tarifus ir išmokėti 11,6 mlrd. JAV dolerių.

  Bendrovė taip pat pateikė ieškinį prieš Rusiją dėl Ukrainos dujų monopolio aktyvų "užgrobimo" Kryme. Pasak "Naftogaz" vadovo, ieškinio suma sudaro daugiau nei 5 mlrd. dolerių. Pažymima, kad pirmieji bylos svarstymai įvyko 2018 metais.

  "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčas

  Nuo 2014 metų birželio "Gazprom" ir "Naftogaz" bylinėjosi Stokholmo arbitraže. Šių metų vasarį teismas priėmė galutinį sprendimą ginčo dėl dujų tiekimo byloje ir nurodė Rusijos kompanijai sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių (apie 2,262 milijardo eurų).

  Rusija tai apskundė ir pareikalavo atšaukti "tranzito" sprendimą. "Gazprom" taip pat paskelbė, kad nutraukė sutartis su Ukrainos įmone.

  Gegužės mėnesį "Naftogaz" paskelbė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" bei "Nord Stream-2 AG" akcijų Šveicarijoje areštą, o birželio mėnesį — "Gazprom" aktyvų Nyderlanduose ir Jungtinėje Karalystėje.

  Rugsėjo mėnesį buvo panaikintas sprendimas, blokuojantis "Naftogaz" bandymus konfiskuoti Rusijos bendrovės aktyvus. "Gazprom" teigė, kad sieks sprendimo persvarstymo.

  Be to, Šveicarijos teismas uždraudė "Nord Stream AG" ir "Nord Stream-2 AG" atlikti mokėjimus "Gazprom". Nuspręsta, kad jie bus persiųsti Šveicarijos antstoliams.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" Švedijos teismui apskundė sprendimą dėl ginčo su "Gazprom"
  "Naftogaz" papasakojo apie Ukrainos nuostolius dėl "Nord Stream-2"
  "Naftogaz" reikalaus iš "Gazprom" kompensuoti dujų kainų skirtumą
  Tegai:
  Gazprom, Ukrainos "Naftogaz"

  Svarbiausios temos