16:54 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Europos Taryba

  Rumunija taps ES Tarybos pirmininke nesutarimų su Europos Sąjunga fone

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Kitos dvi šalys, kurios per artimiausius mėnesius perims iš Budapešto vadovavimą, bus Suomija ir Kroatija

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Pirmininkavimas Europos Sąjungai pereina vienai iš skurdžiausių valstybių Sąjungoje —Rumunijai, kuri jau susidūrė su abejonėmis, išreikštomis Europos valstybėse dėl jos galimybių susidoroti su šia užduotimi.

  Vadovavimas ES Tarybai vyks sudėtingomis Rumunijai sąlygomis — kovo pabaigoje turi įvykti "Brexit", dėl kurio susitarimas iki šiol nepasirašytas, o taip pat vyks rinkimai į Europos Parlamentą bei ilgalaikio 2021–2027 metų ES biudžeto suderinimas.

  Siekiant sumažinti riziką, pastaraisiais metais ES dabar pirmininkauja "trejetai" — trys šalys, kurių kiekviena pusę metų dirba, kad įgyvendintų bendrą programą. Be to, šios valstybės nustato ilgalaikius tikslus ir bendrą ES Tarybos darbotvarkę per 18 mėnesių laikotarpį. Po Rumunijos šiame cikle pirmininkaus Suomija ir Kroatija.

  Anot RIA Novosti, anksčiau Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris pareiškė leidiniui "Welt", kad laiko Rumuniją "techniškai gerai pasirengusia pirmininkauti", tačiau mano, kad "Bukareštas dar ne visiškai suprato, ką tai reiškia". Be to, Europos pareigūnas išreiškė susirūpinimą dėl vidaus padėties Rumunijoje.

  Lietuvos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Oficialioji Rumunijos valdžia pabrėžė, kad pagrindiniu parengiamuoju darbu pirmininkauti ES užsiims profesionalūs diplomatai, todėl vidaus politinė padėtis neturėtų turėti įtakos pirmininkavimo kokybei.

  Pastaruoju metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios šalys vis dažniau kritikuojamos, o taip pat keliamas klausimas dėl jų atitikimo skelbiamoms vertybėms. Pavyzdžiui, Bulgarija buvo kaltinama už bylą dėl ES pasų pardavimo užsieniečiams, Austrija — už atsisakymą pasirašyti JT migracijos paktą.

  Rumunijai ES valdžia turi pretenzijų dėl kovos su korupcija veiksmingumo ir valdžios daromo "spaudimo" teismų sistemai, pagal Lenkijos ir Vengrijos pavyzdį.

  Dar šia tema

  "The Guardian" papasakojo, kaip Lietuva rengia "bankų spąstus" visai ES
  Analitikas: rusofobija neleis Kubiliui gauti vietos Europos Taryboje
  Tegai:
  Rumunija, ES, Europos Taryba

  Svarbiausios temos