05:56 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Teismo sprendimas, archyvinė nuotrauka.

  Lietuvis nuteistas 15 metų kalėjimo už narkotikų kartelio organizavimą

  Фотобанк
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  82 0 0

  Borisovo apygardos teismas paskelbė nuosprendį Lietuvos piliečiui, kuris buvo apkaltintas prekyba žmonėmis ir didelio kiekio hašišo gabenimu per Eurazijos ekonominės sąjungos sieną

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Baltarusijos teismas penkiolikai metų kalėjimo nuteisė Lietuvos pilietį, vieno iš tarptautinio narkotikų kartelio, įvežusio į Eurazijos ekonominės sąjungos šalis daugiau nei toną Maroko hašišo, lyderį, praneša RIA Novosti.

  "2018 metų gruodžio 29 dieną Borisovo apygardos teismas (Baltarusijos Minsko regionas — Sputnik) paskelbė nuosprendį Lietuvos piliečiui, kuris buvo apkaltintas prekyba žmonėmis ir didelio kiekio hašišo gabenimu per Eurazijos ekonominės sąjungos sieną. Jis nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme, bausmę atliekant sugriežtinto režimo pataisos darbų kolonijoje, jo turtas konfiskuotas", — sakoma žinybos pranešime.

  Lietuvos pilietis buvo "vienas iš nusikalstamos organizacijos lyderių".

  2016 metais teisėsaugininkai sustabdė šio tarptautinio narkotikų kartelio veiklą. Tarp 16 kaltinamųjų baudžiamosiose bylose buvo Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos ir Moldovos piliečiai.

  Kaip pažymėjo Vidaus reikalų ministerija, nusikaltėlių veiksmai buvo "gerai apgalvoti ir organizuoti, kiekvieno vaidmuo ir funkcijos buvo paskirstyti". Hašišas buvo tiekiamas į Baltarusiją iš Ispanijos ir gabenamas dideliais kiekiais (apie šimtą kilogramų kiekvienoje partijoje) visureigiuose profesionaliai įrengtose talpyklose. Ne kartą buvo keičiami automobiliai, buvo laikomasi griežtos konspiracijos.

  Pasak ministerijos, už menkiausią kurjerio nusižengimą buvo taikomos nuobaudos. Tuo tarpu įprastinio muitinės patikrinimo metu nebuvo įmanoma aptikti narkotikų: talpyklos ir siūlės buvo suteptos, apdorotos specialiomis cheminėmis medžiagomis, o automobilio konstrukcija nepažeista. "Kai kuriais atvejais, norint pasiekti prekes, reikėdavo išimti variklį", — sakoma pranešime.

  Dar šia tema

  Už hašišo kontrabandą lietuvis nuteistas 14 metų nelaisvės
  Klaipėdoje baigtas kanapių auginimo kvaišalams tyrimas
  JAV pirmą kartą per penkerius metus įvykdyta mirties bausmė
  Valdantieji svarsto švelninti bausmę už kanapių turėjimą
  Kaip Vilniuje buvo sulaikyta 80-metė prekeivė narkotikais
  Patvirtinta narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos programa
  Tegai:
  hašišas, prekyba žmonėmis

  Svarbiausios temos