21:12 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  JAV vyriausybės veiklos sustabdymą lėmė tai, kad Demokratų partija atsisakė patvirtinti biudžetą, kuriame apie penkis milijardus dolerių numatyta skirti sienos statybai pasienyje su Meksika

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad gali įvesti nepaprastąją padėtį šalyje dėl problemų, susijusių su biudžeto priėmimu, kurias sukėlė demokratai, nesutinkantys su beveik penkių milijardų dolerių skyrimu sienai JAV ir Meksikos pasienyje statyti, praneša RIA Novosti.

  JAV prezidentas patikslino, kad norint įvesti nepaprastąją padėtį, jam reikės Kongreso palaikymo, bei pridūrė, kad, ko gero, pavyks susitarti su Senatu.

  Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė iš dalies nustojo vykdyti savo pareigas nuo gruodžio 22 dienos. Vyriausybės veiklos sustabdymą lėmė tai, kad Demokratų partija atsisakė patvirtinti biudžetą, kuriame apie penkis milijardus dolerių numatyta skirti sienos statybai pasienyje su Meksika.

  Trampas nesutinka atsisakyti šių išlaidų, nes prieš JAV prezidento rinkimus jis pažadėjo pastatyti šią sieną.

  Sausio 3 dieną įvykusių rinkimų metu demokratai sugebėjo gauti daugumą Atstovų Rūmuose, ir jie iš karto tuo pasinaudojo. Visų pirma buvo patvirtinti įstatymų projektai, kuriuose numatomas vyriausybės darbo finansavimo atkūrimas. Tačiau Trampas ir jo patarėjai pareiškė, kad ši iniciatyva bus blokuojama, jei Kongresas ją patvirtins be papildomų 5,7 mlrd. JAV dolerių sienos statybai.

  Tuo tarpu demokratai sutinka tam išleisti tik 1,3 mlrd. dolerių.

  Prezidentas išreiškė viltį, kad krizė gali būti išspręsta artimiausiomis dienomis, tačiau pridūrė, jog jis pasirengęs tam, kad vyriausybės darbo nutraukimas gali trukti kelerius metus.

  Pasak Trampo, padėtis gali pasikeisti jau kitą savaitę.

  Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurta speciali darbo grupė, kuriai pavesta spręsti valstybės sienos apsaugos klausimą. Jos pirmasis posėdis numatytas savaitgalį.

  Dar šia tema

  Kaip Trampas perleido Rusijai prekybą su Kinija
  Trampas paskelbė apie Pentagono vadovo atsistatydinimą
  Jungtinės Valstijos negali likti pasaulio policininku — Trampas
  Tegai:
  Meksika, statyba, siena, JAV, vyriausybė

  Svarbiausios temos