13:26 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Dokumente siūloma patvirtinti įvairias sankcijas Sirijai, remiantis JAV prezidento dekretais, kurių valstybės vadovas negali atšaukti be Kongreso pritarimo, ir pateikiami apribojimai Sirijos sąjungininkams (Rusijai ir Iranui) dėl pagalbos Damaskui

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Antradienį JAV Senatas negalėjo balsuoti dėl įstatymo projekto, kuriame numatytos sankcijos už pagalbą Sirijos vyriausybei, praneša RIA Novosti.

  Dokumentui "Amerikos saugumo stiprinimas Artimuosiuose Rytuose" pritarė mažiau nei du trečdaliai iš šimto senatorių. Iš pradžių demokratai pareiškė, kad jie nepalaikys projektų, kurie neskatina vyriausybės darbo režimo atnaujinimo. Todėl tik 56 senatoriai pritarė tolesniam įstatymo projekto svarstymui iš būtinų 60 balsų. Po to Senato respublikonų lyderis Mičas Makonelis (Mitch McConnell) pristatė dokumentą naujam svarstymui.

  Dauguma JAV federalinių žinybų nedirba arba dirba su apribojimais nuo gruodžio 22 dienos dėl nepatvirtinto biudžeto: JAV prezidentas Donaldas Trampas reikalauja, kad biudžete būtų numatyta skirti 5,6 mlrd. dolerių sienai pasienyje su Meksika statyti.

  Sankcijos Sirijai, Rusijai, Iranui

  Dokumente, kurį užblokavo senatoriai, siūloma įstatymu patvirtinti įvairias sankcijas Sirijai, remiantis JAV prezidento dekretais, kurių valstybės vadovas negali atšaukti be Kongreso pritarimo. Be to, dokumente pateikiami apribojimai artimiausiems Sirijos sąjungininkams — Rusijai ir Iranui — dėl karinės ir kitos pagalbos Damaskui. Sankcijos tradiciškai numato JAV jurisdikcijai priklausančių juridinių ir fizinių asmenų sąskaitų ir turto blokavimą, atsisakymą išduoti ir panaikinti galiojančias JAV vizas tokiems asmenims.

  Pagal šį dokumentą sankcijos taikomos "užsieniečiui, kuris yra karo rangovas ar samdinys, vykdantis karo veiksmus Sirijos, Rusijos Federacijos ar Irano vyriausybės nurodymu Sirijos teritorijoje".

  Be to, sankcijos numatytos už bet kokį bendradarbiavimą su Sirijos vyriausybe, įskaitant angliavandenilių gamybą šioje šalyje, orlaivių įrangos ir atsarginių dalių tiekimą kariniams poreikiams.

  Įstatymo projekte Rusija kartu su Sirijos ir Irano valdžios institucijomis faktiškai kaltinama dėl atakų, nukreiptų į civilius ir civilinius objektus; gyvenviečių apsupties, trukdant ten teikti humanitarinę pagalbą. 331 straipsnyje nustatyta, kad sankcijos gali būti sustabdytos, jei Maskva, Damaskas ir Teheranas sustabdys tokius veiksmus. Išimtis gali būti padaryta dėl humanitarinių priežasčių ir tuo atveju, jei panašūs veiksmai vykdomi, paisant "nacionalinio saugumo interesų".

  Be to, dokumentas įpareigoja prezidentą pateikti Kongresui humanitarinės pagalbos teikimo Sirijos gyventojams strategiją per 180 dienų, o JAV finansų ministerija — nustatyti, ar Sirijos centrinis bankas užsiima pinigų plovimu, ir, jei taip, taikyti sankcijas.

  Bendradarbiavimas su Izraeliu ir Jordanija

  Atskiras įstatymo projekto skyrius skirtas bendradarbiavimui gynybos srityje su Izraeliu ir Jordanija plėtoti.

  Visų pirma, Izraelio pagalbos programos pratęsiamos iki 2023 metų spalio mėnesio, o tokios pagalbos dydis turėtų būti mažiausiai 3,3 mlrd. dolerių. JAV prezidentas taip pat gauna leidimą tiekti aukšto lygio ginklus Izraeliui.

  Keli dokumento straipsniai susiję su bendradarbiavimo su Izraeliu plėtra kosmoso srityje, kova su neteisėtu dronų naudojimu ir pagalba besivystančioms šalims.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

  Dar šia tema

  JAV Senatas siūlo finansuoti Europos siekius atsisakyti Rusijos dujų
  JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  pagalba, Iranas, JAV, Sirija, Rusija

  Svarbiausios temos