19:55 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Straipsnio autorius mano, kad T-90S tebėra vertinga alternatyva naudoti įvairiuose vidutinio intensyvumo konfliktuose antrojo ir trečiojo pasaulio šalyse

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Tankų pasaulyje, kur vis labiau populiarėja brangesnės "naujovės", Rusijos T-90S siekia parodyti kuklumą ir santūrumą kartu su padidėjusiu efektyvumu, rašo Amerikos žurnalas "The National interest".

  2011 metais Rusijos kariuomenė sustabdė pigių ir efektyvių T-90 užsakymus, tačiau Maskva ir toliau eksportuoja į užsienį jo eksporto versiją T-90S, pabrėžia leidinys. Žiniasklaidos duomenimis, Vietnamas neseniai gavo daugiau kaip 30 T-90S ir T-90SK vienetų — pirmąją partiją iš 2016 metais užsakytų 64 tankų.

  T-90, kurį "Uralvagonzavod" pristatė 1992 metais, greitai tapo pagrindiniu Rusijos sausumos pajėgų tanku dėl ugnies, valdymo ir patvarumo derinio, rašo "The National Interest".

  Rusijos tankas T-14 Armata
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  T-90 pažymėjo Rusijos pergalingą strategiją, pritraukiant pasaulinius ginklų importuotojus, kurie renkasi ekonomiškai efektyvią ir funkcionalią kovinę transporto priemonę, rašo straipsnio autorius.

  Taigi, per pastarąjį dešimtmetį T-90S tapo vienu iš perkamiausių ginklų eksporto srityje — šias mašinas pirko Indija, Azerbaidžanas, Turkmėnistanas, Alžyras ir kitos šalys, primena "The National Interest".

  Be to, diplomatinio skandalo su Vašingtonu fone net Irakas sutiko įsigyti daugiau nei 30 T-90S tankų, siekdamas pakeisti brangesnius M1 "Abrams", nurodo autorius.

  Taip pat reikėtų pažymėti, kad T-90S įpėdinis, pajėgesnis ir brangesnis T-90MS, siūlomas kaip papildas savo pirmtakui, o ne kaip jo pakaitalas, rašo leidinys. Tokiu būdu Maskva siekia užimti įvairius sunkiųjų šarvuotų automobilių rinkos segmentus, siūlydama savo T-90S, kuris tebėra vertinga alternatyva naudoti įvairiuose vidutinio intensyvumo konfliktuose antrojo ir trečiojo pasaulio šalyse, mano autorius.

  Nors nė vienas iš ginklų negali visuomet likti aktualus, dėl savo racionalaus dizaino T-90S pasaulio ginklų rinkoje tapo neįtikėtinai stabilia technika, apibendrina "The National Interest".

  T-90 — Rusijos pagrindinis kovinis tankas, kurį 1990 metų pradžioje sukūrė "Uralvagonzavod". Nuo 2001-ųjų iki 2010 metų T-90 tapo perkamiausiu pasaulio rinkoje tanku.

  Dar šia tema

  Putinas įvardijo pagrindinę Rusijos armijos užduotį 2019 metais
  "Pasaulio valdymas", ginkluotė ir sveikata — Putino spaudos konferencija
  Rusijos gynybos ministerija išleido 2019-ųjų humoristinį kalendorių
  Rusija kuria naują valdomųjų raketų kompleksą "Bulat"
  Tegai:
  tankas, Rusija, ginkluotė

  Svarbiausios temos