22:46 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Planuodama pratybas Aljanso vadovybė neatsižvelgė į kariuomenės aprūpinimą, todėl kariai nėra pasirengę kariniams veiksmams morališkai, psichologiškai ir fiziškai, sako karo ekspertas Aleksandras Chrolenko

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Jungtinių Valstijų ir Estijos kariai Šiaurės Suomijoje dalyvauja dviejų savaičių trukmės pratybose, susijusiose su karo veiksmais žiemos sąlygomis, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kompaniją "YLE".

  Pratybose kariai mokomi įvairių slidinėjimo metodų, taip pat — išlįsti iš eketės su visa kovine apranga.

  Interviu "Sputnik Lietuva" karo ekspertas Aleksandras Chrolenko padarė prielaidą, kad NATO kariai nėra pasirengę susidurti su Rusijos žiema.

  "Nors pasirengimas karinėms operacijoms Rusijoje yra aiškiai matomas, reikia pažymėti, kad karo veiksmai nėra pagrindinis dalykas. Žiemos sąlygomis svarbesnis dalykas yra kariuomenės aprūpinimas. <…> Na, juk žinome, kad NATO kariai, pavyzdžiui, iš Nyderlandų, sušalo per pratybas rugsėjo mėnesį. Tai rodo, kad greičiausiai NATO kariai, įskaitant JAV karius, nėra pasirengę tokiems veiksmams nei morališkai, nei psichologiškai, nei fiziškai, nei konceptualiai. Jie tiesiog neturi reikiamos įrangos", — sakė jis.

  Pasak Chrolenko, gebėjimas išlįsti iš eketės su visa karine apranga bus nelabai reikšmingas, esant ekstremalioms gamtos sąlygoms.

  "Jei kareivis slidinėdamas nugarmės po ledu, išlįs jis su slidėmis ar be jų, esant 20 laipsnių šalčio jis neišgyvens, jei tuo metu vyks kova ir nebus jokios galimybės sušilti. Be abejo, jis taip pat neturės atsarginių sausų drabužių. Daugelis žmonių, kurie kartu su mašina arba tiesiog slidinėdami nugarmėdavo po ledu Baikalo ežere, išlįsdavo ant ledo, bet jei pro šalį nevažiuodavo jokia mašina, kurioje būtų galima apšilti, jų drabužiai pasidengdavo ledu, ir greitai žmonės mirtinai sušaldavo dėl to, kad sušlapo. Man atrodo, kad mūsų partneriai neatsižvelgia į tokias "smulkmenas", ir jie tikrai nėra pasirengę susidurti su Rusijos žiema", — teigė ekspertas.

  Dar šia tema

  Nyderlandai apkaltino Rusiją provokacijomis dėl NATO pratybų Arkties regione
  Ekspertas: karinių oro uostų modernizavimas Baltijos šalyse kelia susirūpinimą
  NATO pralaimėtų karą su Rusija dėl blogų kelių Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  Tegai:
  žiema, Rusija, pratybos, NATO

  Svarbiausios temos