21:08 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka.

  JAV Senatas ragina Trampą įvesti nepaprastąją padėtį

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  JAV kilo ginčų dėl sienos statybos pasienyje su Meksika, siekiant apsaugoti šalį nuo neteisėtos migracijos, tarp Trampo ir demokratų kilo stiprūs nesutarimai

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Įtakingas senatorius respublikonas Lindsis Grehemas paragino prezidentą Donaldą Trampą paskelbti nepaprastąją padėtį, kad būtų finansuojama sienos statyba prie sienos su Meksika, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, de facto demokratai atsisakė aptarti sienos statybą, todėl neįmanoma susitarti su Kongresu šiuo klausimu.

  Grehemas yra laikomas svarbiu Trampo sąjungininku Kongrese.

  Sienos statyba

  JAV kilo ginčų dėl sienos statybos pasienyje su Meksika, siekiant apsaugoti šalį nuo neteisėtos migracijos. Tarp Trampo ir demokratų kilo stiprūs nesutarimai.

  Prezidentas reikalauja šiems tikslams skirti daugiau nei penkis milijardus dolerių, atsisakydamas patvirtinti biudžetą kitomis sąlygomis. Demokratai, kurie lapkričio mėnesį vykusiuose rinkimuose į Atstovų rūmus gavo daugumą, yra pasirengę skirti ne daugiau kaip 1,3 mlrd. dolerių.

  Savo ruožtu Trampas turi galimybę paskelbti nepaprastąją padėtį ir bandyti panaudoti lėšas statybai iš anksčiau patvirtinto biudžeto.

  Dėl konfrontacijos šiuo klausimu nebuvo įmanoma patvirtinti kelių ministerijų biudžeto ir nuo gruodžio 22 dienos sutrikdytas federalinių valdžios institucijų darbas paveikė Valstybės departamentą, Teisingumo, Transporto, Vidaus saugumo ministerijas ir daugelį kitų.

  Trečiadienį prezidentas šiuo klausimu surengė susitikimą su Kongreso lyderiais, tačiau JAV prezidentas išėjo, pavadindamas jį bevaisiu.

  Sienos statyba pasienyje su Meksika buvo vienas iš Trampo pažadų rinkiminės kampanijos metu.

  Dar šia tema

  JAV skiria Europai 4 mlrd eurų "Rusijos grėsmės" sutramdymui
  JAV pripažino Holodomorą ukrainiečių tautos genocidu
  JAV Senatas siūlo finansuoti Europos siekius atsisakyti Rusijos dujų
  Tegai:
  Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos