04:47 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Dujos, archyvinė nuotrauka

  Kijevas pasmerkia ukrainiečius sušalti, teigia Rados narys

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3510

  Pasak parlamentaro, šalies vadovybė mano, kad ukrainiečiai "vis dar moka per mažai", tačiau iš tiesų šilumos tarifai jau yra pernelyg dideli

  VILNIUS, sausio 11 —  Sputnik. Ukrainos valdžia, didindama dujų tarifus gyventojams, pasmerkia šalies gyventojus sušalti, pareiškė Aukščiausiosios Rados narys Vadimas Rabinovičius.

  "Visi žino, kad šilumos tarifai Ukrainoje yra pernelyg dideli. Žmonės turi susiveržti diržus, kad galėtų šiaip ne taip apmokėti sąskaitas. Tačiau vyriausybė mano, kad vis dar mokama per mažai... Ir labai greitai, vasario pradžioje, ukrainiečiai gaus sąskaitas už sausį. Kai šilumos kainos pakils dar labiau!" — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Deputatas mano, kad nuo vyriausybės, kuri "galutinai parsidavė TVF", veiksmų nukentės visi Ukrainos piliečiai, ypač pensininkai, kurie turės atiduoti beveik visus savo pinigus, kad tik "nemirtų nuo šalčio".

  Dujų tiekimas Ukrainoje
  © Sputnik / Стрингер

  Be to, dujų tarifų didinimas nepadės ištraukti šalies iš "finansinės bedugnės", į kurią ji buvo įvaryta per pastaruosius penkerius metus.

  "Ukrainiečiai sunkiai mokėjo už šilumą ir pagal senus tarifus, o pagal naujus tiesiog niekas nebegalės susimokėti. Todėl iždas gaus dar mažiau pinigų nei iki padidėjimo, o krizė tik sustiprės", — pabrėžė jis.

  Tarptautinis valiutos fondas (TVF) neseniai paskelbė memorandumą dėl ekonominės ir finansinės politikos su Ukraina pagal programą "stand-by". Pagal šį dokumentą nuo šių metų gegužės mėnesio dujų kainos gyventojams vėl pakils, šį kartą — 15 procentų. Be to, nuo 2020 metų ukrainiečių tarifai visiškai atitiks rinkos sąlygas.

  Dujų kainų didėjimas gyventojams išlieka vienu iš svarbiausių klausimų Ukrainai, be to, tai yra pagrindinė sąlyga, pagal kurią TVF išduotų Kijevui kitą paskolą.

  Praėjusių metų spalį mėlynojo kuro kainos ukrainiečiams padidėjo 23,5 proc., iki 8,5 tūkst. grivinų (265,39 eurų) už tūkstantį kubinių metrų.

  Kai kurie Ukrainos politikai pažymėjo, kad šalies ekonomika yra "katastrofiškoje situacijoje", o dujų kainų kilimas gali sukelti socialinį "sprogimą".

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą
  Porošenko pažadėjo "nelaukti Maskvos malonės" dėl dujų
  Rados deputatas pasiūlė atšaukti žiemą dėl aukštų dujų kainų
  Ukraina paskelbė apie dujų tranzito sumažėjimą dėl "Nord Stream"
  Tegai:
  dujos, Ukraina

  Svarbiausios temos