01:11 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Italijos užsienio reikalų ministras Enzo Moavero Milanesi

  Italijos URM vadovas pavadino sankcijas prieš Rusiją pereinamąja priemone

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
  6110

  Ministras pabrėžė išskirtinį poreikį palaikyti konstruktyvų dialogą su Rusija, kuri yra svarbi prekybos ir ekonominė partnerė

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Antirusiškos sankcijos neturėtų tapti baudžiamąja priemone Rusijos atžvilgiu ir yra pereinamasis įrankis, pareiškė Italijos užsienio reikalų ministras Enzo Moavero Milanesi.

  "Mūsų konstitucija mums liepia veikti su pagarba tarptautinei teisei, ir sankcijos, dėl kurių buvo nuspręsta ES ir NATO ribose, yra skirtos tam, kad tai skatintų. Todėl iš lojalumo sąjungininkams, mes prisijungėme (prie jų — Sputnik). Bet mes pabrėžiame išskirtinį poreikį palaikyti konstruktyvų dialogą (su Rusijos Federacija) ir kad sankcijos yra pereinamoji priemonė, kuri negali tapti nuolatine bausme", — pareiškė ministras interviu Italijos laikraščiui "Corriere della Sera".

  Anksčiau Italijos URM vadovas ne kartą pareiškė, kad reikia panaikinti abipusių sankcijų tarp Rusijos ir Europos Sąjungos priežastis, pavadinęs jas "priemone, o ne tikslu". Pasak jo, sankcijos nėra bausmė, o priemonė, užtikrinanti, kad būtų laikomasi tarptautinės teisės.

  Medvedevas papasakojo apie milijardinius ES nuostolius dėl sankcijų >>

  Italijos vyriausybė nustatė būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijos atžvilgiu "vyriausybės sutartyje", kurią "5 žvaigždžių judėjimas" ir partija "Lyga" sudarė prieš naujo ministrų kabineto formavimą. Skyriuje, skirtame tarptautiniams santykiams, teigiama, kad Italija pasisako už atvirumą Rusijos atžvilgiu, kuri yra "ne grėsmė, bet vis svarbesnė prekybos ir ekonominė partnerė", taip pat "strateginis pašnekovas sprendžiant regionines krizes (Sirija, Libija, Jemenas)". Dokumente nurodoma, kad pageidautina panaikinti sankcijas prieš Rusiją.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)

  Dar šia tema

  Vokietija ir Prancūzija priešinasi griežtesnėms sankcijoms Rusijai
  Medvedevas: Rusija įvedė sankcijas tiems, kurie jai kenkia
  Politologas: Baltijos šalys puls Merkel, jai pasiūlius panaikinti sankcijas Rusijai
  Bundestagas prognozuoja santykių su Rusija pablogėjimą
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, Rusija, Italija

  Svarbiausios temos