14:42 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  JAV karinių jūrų pajėgų eskadrinis minininkas

  JAV viceadmirolas paragino sukurti nepilotuojamus laivus Rusijos pajėgoms atlaikyti

  CC BY 2.0 / U.S. Naval Forces Central Command/U.S.
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  JAV karinio jūrų laivyno viceadmirolas pabrėžė, kad tokių laivų kūrimas ir naudojimas susijęs su neseniai prasidėjusia "didžiųjų valstybių varžymosi era"

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Jungtinėms Valstijoms, kad atlaikytų Rusijos ir Kinijos karines jūrų pajėgas, reikia sukurti naujus laivus, įskaitant nepilotuojamus antvandeninius laivus, pareiškė JAV karinio jūrų laivyno viceadmirolas Ričas Braunas, praneša RIA Novosti.

  Kinija
  © Sputnik / Александр Вильф

  "Mums taip pat reikia vidutinių ir didelių nepilotuojamų antvandeninių laivų. Mums reikia kovai paruoštos fregatos ir didelio antvandeninio kovinio laivo", — antradienį pasakė Braunas JAV antvandeninių laivų pajėgų asociacijos simpoziume.

  Viceadmirolas pabrėžė, kad tokių laivų kūrimas ir naudojimas susijęs su neseniai prasidėjusia "didžiųjų valstybių varžymosi era".

  "Šį kartą mes turime dvi revizionistines ir atgimstančias tautas — Rusiją ir Kiniją. Rusija vėl siunčia savo branduolinius povandeninius laivus į GI-UK rajoną (tarp Grenlandijos ir Didžiosios Britanijos — Sputnik) ir meta mums iššūkį Rytų Viduržemio jūros ir Šiaurės Atlanto regione", — pareiškė Braunas, kurio žožius cituoja JAV karinių jūrų pajėgų tinklalapis.

  Pasak jo, Kinija taip pat meta iššūkį Jungtinėms Valstijoms salų netoli savo pakrantės rajone, kur Kinijos karinės jūrų pajėgos lydi "kiekvieną Amerikos laivą".

  Ukrainos kariškiai, archyvinė nuotrauka.
  © AFP 2019 / OLEKSANDR RATUSHNIAK

  Tarp kitų grėsmių jis įvardijo "regionines deklasuotas šalis" — Šiaurės Korėją ir Iraną, taip pat "ekstremizmą", su kuriuo reikia tęsti kovą.

  2018 metų rudenį viena iš JAV karinių jūrų pajėgų vadovybių priėmė siūlymus kurti vidutinį 12–50 metrų ilgio įgulos neturintį laivą, turintį "didesnį veikimo spindulį, didelį greitį ir didelį patikimumą".

  Be to, buvo nustatyti tam tikri reikalavimai laivo įrangai ir charakteristikos pagal NATO standartus, tačiau nebuvo nurodyta, kurie ginklai gali būti laive. Pažymėta, kad rangovas turėtų būti pasirengęs sukurti prototipą per 1–1,5 metų. Apie tokių laivų statybos sutarčių sudarymą dar nebuvo pranešta.

  Dar šia tema

  Ekspertas nurodė, dėl ko gali kilti karinis konfliktas tarp Rusijos ir JAV
  Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV
  Ekspertė: tik nenormalūs gali ryžtis kovoti su Rusija arti jos sienų
  Putinas apžiūrėjo ginkluotę ir techniką, konfiskuotą iš kovotojų Sirijoje
  Britanija grąžins šaltojo karo laikų kovos su Rusija strategiją
  CNN: JAV ruošiasi siųsti karo laivus į Juodąją jūrą
  Tegai:
  Karinės jūrų pajėgos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos