14:18 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  JAV vidutinio nuotolio raketos Peršing, archyvinė nuotrauka

  JAV konfrontacijoje su Rusija nusprendė pasikliauti branduoliniu arsenalu

  © AP Photo / THOMAS KIENZLE
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  64 0 0

  Pasak Baltųjų rūmų atstovo, JAV sutelks dėmesį į branduolinio atgrasymo priemones ir ne taip intesyviai plėtos globalią priešraketinę gynybos sistemą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Jungtinės Valstijos, konfrontuodamos su Rusija ir Kinija, labiau remsis branduolinio atgrasymo priemonėmis nei pasaulinės priešraketinės gynybos sistemos plėtra, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltųjų rūmų atstovą spaudai.

  Jis pažymėjo, kad Maskva ir Pekinas turi labai didelį ir modernų raketų ginklų arsenalą.

  Pareigūnas taip pat patvirtino, kad ketvirtadienį Donaldas Trampas pateiks Pentagonui pranešimą apie priešraketinę gynybą. Paskutinį kartą tokį dokumentą JAV administracija paskelbė 2010 metais.

  Atsakydamas į klausimą apie galimas Rusijos ir Kinijos baimes dėl JAV raketų gynybos politikos, pareigūnas sakė, kad Trampas tikisi išspręsti šias problemas dėl gerų santykių su šių šalių vadovais.

  "Mūsų kariniai pajėgumai yra gynybiniai. Jungtinės Valstijos labai skaidriai plėtoja savo priešraketinės gynybos sistemą, nustato, nuo ko ji turi apsaugoti. Mūsų priešraketinės gynybos sistema yra nukreipta prieš deklasuotų valstybių grėsmes", — užtikrino Baltųjų rūmų atstovas.

  Pareigūnas taip pat sakė, kad pranešime bus pateikta informacija apie didelį galimų JAV oponentų potencialą raketų srityje, taip pat apie "viršgarsinę grėsmę".

  Taip pat jis pažymėjo, kad vienas iš svarbiausių pranešimo akcentų taps perėmimo sistemų ir palydovų su lazeriniais įrenginiais dislokacija kosmose.

  JAV pasitraukimas iš priešraketinės gynybos ir planai atsisakyti INF

  Dar 2002 metais Jungtinės Valstijos pasitraukė iš priešraketinės gynybos sutarties su Rusija. Nuo tada JAV kariuomenė kuria globalią priešraketinės gynybos sistemą, net teritorijose netoli Rusijos sienų — Lenkijoje ir Rumunijoje, taip pat plėtoja sistemos karinio jūrų laivyno komponentą.

  Raketos Sarmat paleidimas, archyvinė nuotrauka
  Министерство обороны РФ

  Reaguodama į tai, Rusija pradėjo kurti ginkluotės sistemas, kurios pranoksta bet kokią priešraketinės gynybos sistemą. Praėjusiais metais Vladimiras Putinas savo pranešime Federalinio susirinkimo metu kalbėjo apie naujausius strateginių ginklų tipus: viršgarsinius kompleksus "Kinžal", "Avangard", "Burevestnik", kovinį lazerį "Peresvet", taip pat apie povandeninį droną su atominiu įrenginiu "Poseidon".

  Jungtinės Valstijos taip pat planuoja pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF). Valstybės sekretoriaus, atsakingo už ginklų kontrolę ir tarptautinį saugumą, pavaduotoja Andrėja Tompson patvirtino, kad Vašingtonas vasario 2 dieną sustabdys savo įsipareigojimus pagal INF sutartį. Ji pridūrė, kad Rusija turės dar šešis mėnesius iki galutinio Jungtinių Valstijų pasitraukimo iš sutarties.

  Politologas paragino Europoje dislokuoti amerikiečių raketas prieš Rusiją >>

  Pastaraisiais metais Maskva ir Vašingtonas nuolat kaltina vienas kitą dėl INF sutarties pažeidimo. Rusija ne kartą pareikšdavo, kad griežtai laikosi savo įsipareigojimų pagal sutartį. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva labai abejoja, ar patys amerikiečiai tinkamai laikosi sutarties nuostatų. Pasak jo, JAV kaltinimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti, 9M729 raketos buvo išbandytos susitarime numatytame diapazone.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva įsigijo NASAMS iš Norvegijos, nes JAV nepardavė jai "Patriot"
  Estijos gynybos ministras atsisakė pasiūlymo paimti paskolą ginkluotei
  Vokietijos URM: Sutarties dėl raketų likvidavimo likimas priklauso tik nuo Rusijos
  Politologas paragino Europoje dislokuoti amerikiečių raketas prieš Rusiją
  Tegai:
  branduolinis ginklas, Rusija, JAV, Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo

  Svarbiausios temos