07:15 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  23

  Anot Domanskio, Ukrainos valdžia bando tokiu būdu paveikti žurnalisto apsaugos procesą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiojo redaktoriaus Kirilo Višinskio advokatas Andrejus Domanskis pareiškė, kad Ukrainos valdžia atlieka kratas jo namuose, Kijevo apskrityje, taip pat biure ir jo padėjėjo namuose, rašo RIA Novosti.

  Pasak Domanskio, teisėsaugos pareigūnai sulaukė, kai jis išvyks į Chersoną pas klientą.

  "Ir kaip tik tą dieną, kai Kirilui skiriama ribojamoji priemonė, jie atlieka kratas mano namuose, bando mane morališkai destabilizuoti", — sakė advokatas.

  Kaip sakė Domanskis, jo motina yra namuose.

  Pasak advokato, Ukrainos valdžia taip pat bando jį diskredituoti kaip profesionalą, nes yra nepatenkinta jo kalbomis apie Višinskio bylą tarptautinėse instancijose, Briuselyje ir Vašingtone.

  Domanskis pažymėjo, kad kratos atliekamos pagal generalinio prokuroro pavaduotojo nutarimą, susijusį su byla, kurioje advokatas dalyvavo dar 2013 metais.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų, Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Chersono teismas gegužės 17 dieną nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą. Šiuo metu jis laikomas Chersono tardymo izoliatoriuje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Prie Ukrainos ambasados Maskvoje įvyko Višinskio palaikymo akcija
  Višinskis papasakojo apie sveikatos problemas
  Ukrainos prokuratūra baigė Višinskio bylos tyrimą
  Tegai:
  RIA Novosti Ukraina, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos