21:00 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Šalies Karinės oro pajėgos iki šiol naudoja 1970 metais sukurtus naikintuvus-bombonešius "Tornado", nors šių senų orlaivių eksploatavimo išlaidos auga, be to, vis sunkiau suteikti jiems reikalingas atsargines dalis

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Naikintuvams-bombonešiams "Tornado" jau atsirado vietos daugelyje muziejų, tačiau jais vis dar apsiginklavusi Vokietijos kariuomenė, o Vokietijos gynybos ministerija niekaip negali apsispręsti dėl jų pakeitimo, rašo laikraštis "Die Welt".

  "Tornado" pristatyti kaip eksponatai JAV, Bulgarijoje ir net pačioje Vokietijoje, primena straipsnio autorius.

  Nuo 1980-ųjų metų pradžios šiomis mašinomis apsiginklavusi Liuftvafė ir kartu su naujesniais orlaiviais "Eurofighter" yra šalies Karinių oro pajėgų pagrindas, tuo pačiu metu, pagal Vokietijos gynybos ministerijos planus, šie bombonešiai bus eksploatuojami iki 2025 metų, po to jie bus pakeisti naujomis mašinomis, pažymima laikraštyje.

  Tačiau, anot "Die Welt", šis procesas jokiu būdu nėra garantuotas, nes "Tornado" pakeitimo procesas susiduria su keliomis problemomis. Taigi, dėl politinių prieštaravimų Vokietijos gynybos ministerija iki šiol neapsisprendė, kokius būtent orlaivius pirkti, kad pakeistų "Tornado": Karinės oro pajėgos pritaria JAV lėktuvų pirkimui, o koncernas "Airbus" nori parduoti Vokietijai savo "Eurofighter", teigdamas, kad tai atitinka pramonės interesus ir yra paramos Europos orlaivių gamybai būtinumas.

  Modernizuotos reaktyvinės raketų paleidimo sistemos Uragan
  © Photo : Министерство обороны РФ

  Be to, nebegalima per ilgai atidėlioti sprendimo priėmimo, nes senų orlaivių eksploatavimo išlaidos auga ir tampa vis sunkiau suteikti jiems reikalingas atsargines dalis, pabrėžia autorius.

  Taip pat yra ir kita problema: dėl atsarginių dalių trūkumo ir atsisakymo rengti pilotus Jungtinėse Valstijose skrydžio įgulos "Tornadui" rengimo procesas tampa nepagrįstai ilgas, rašo "Die Welt". Taigi, nuo 2017 metų buvo apmokyti tik vienas pilotas ir keturi naikintuvo ginklų sistemų operatoriai, pažymi laikraštis.

  Vokietijos karinių oro pajėgų inspektorius, generolas leitenantas Ingo Gerhartcas pripažino, kad norėtų "Tornado" matyti tik karinės istorijos muziejuje, todėl Vokietijos gynybos ministerijai svarbu operatyviai išspręsti jų pakeitimo klausimą, daro išvadą "Die Welt".

  "Panavia Tornado" — kovinis reaktyvinis orlaivis su kintamo strėliškumo sparnu, kurį 1970 metų pradžioje sukūrė Vokietijos kompanijos "Messerschmitt-Bölkow-Blohm" specialistai kartu su Britanijos kompanija "British Aerospace" ir dalyvaujant Italijos kompanijai "Alenia Aeronautica".

  Yra dvi pagrindinės modifikacijos: naikintuvas-bombonešis "Tornado IDS" ir gaudomasis naikintuvas "Tornado ADV". Tai vienas pagrindinių NATO kovinių orlaivių. Plačiai buvo naudojamas kovinių veiksmų Irake ir Balkanuose metu. Jis taip pat yra branduolinių ginklų vežėjas.

  Garsiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Garsiausios pasaulio kariuomenės

   

  Dar šia tema

  Nufilmuoti unikalūs kadrai, kuriuose "Su-57" skrenda labai žemai
  Rusijos gynybos ministerija siųs į Krymą daugiau nei dešimt naikintuvų
  Tegai:
  Bundesveras, naikintuvai, Karinės jūrų pajėgos, Vokietija

  Svarbiausios temos