21:19 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  175

  Leidinyje pažymima, kad Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo nutraukimas gali būti žalingas Vašingtonui

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Rusijos raketos, kuriose nėra branduolinių galvučių, yra baisesnės nei branduoliniai ginklai, o JAV daro didelę klaidą, nutraukdamos Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, rašo leidinys Foreign policy.


  Leidinyje pažymima, kad Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo nutraukimas gali būti žalingas Vašingtonui. Maskvai nebūtina sukurti savo branduolinį potencialą, tačiau sutarties nutraukimas leis jai diegti naujas antžemines raketas su įprastinėmis karinėmis galvutėmis.

  Žurnalas praneša, kad pasirašydamos Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo šalys nesusimąstė apie tai, kad susitarimas taip pat užkirstų kelią raketoms su nebranduolinėmis galvutėmis, nes jos buvo laikomos antrinėmis po branduolinių analogų.

  Tačiau kai kurie suprato, kokį potencialą savyje turi nebranduoliniai ginklai — šiuo požiūriu leidinys primena 1984 metais Nikolajaus Ogarkovo, kuris tuo metu buvo TSRS Aukščiausiosios Tarybos generalinio štabo viršininkas, žodžius. Jo nuomone, tiksliai valdomos raketos su didesniu skrydžio diapazonu gali smarkiai padidinti nebranduolinių ginklų naikinamuosius pajėgumus, kurie galiausiai leis juos galingumo požiūriu priartinti prie branduolinių ginklų.

  Putinas įvardijo pagrindinę Rusijos armijos užduotį 2019 metais>>

  Taip pat pabrėžiama, kad NATO naudoja platų kruizinių raketų arsenalą, kuriam taikomi apribojimai. Dėl to šie ginklai dislokuojami karo, povandeniniuose laivuose ir orlaiviuose. Rusija, savo ruožtu, turi vienintelį būdą reaguoti į Vakarų grėsmę — sukurti daugiau mirtinų nebranduolinių sausumos raketų. Maskva turi tokias technologijas, o Vašingtono pasitraukimas iš sutarties leis jas įgyvendinti.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo buvo pasirašyta 1987 metais ir įsigaliojo 1988 metų birželio 1 dieną. Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas ketina pasitraukti iš šios sutarties, nes Rusija neva pažeidžia susitarimą.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad laikosi visų įsipareigojimų. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, JAV dislokuoja sausumoje įrenginius, galinčius paleisti sparnuotąsias raketas, kurios įtrauktos į susitarimo sąlygas.

  Be to, Vašingtonas kuria smogiamuosius dronus, taip pat finansuoja mokslinius tyrimus, susijusius su naujos vidutinio nuotolio sparnuotosios raketos kūrimu.

  Kaip pranešė Federacinės tarybos Gynybos ir saugumo komiteto vadovas Viktoras Bondarevas, per visą susitarimo galiojimo laikotarpį Jungtinės Valstijos pažeidė jį daugiau kaip 90 kartų.

  Branduolinis ginklas
  © Sputnik /
  Branduolinis ginklas

  Dar šia tema

  Žiniasklaida paaiškino, kodėl Rusijai nereikia naujo ginklo, kad sunaikintų JAV
  "National Interest" įvardijo keturias Rusijos "mirtino" ginklo rūšis
  Rusija — antra pasaulyje pagal ginklų pardavimų apimtis
  JAV pripažino, kad negali priešintis Rusijos viršgarsiniams ginklams
  Didelio tikslumo kulkos visiems Rusijos kalibrams atsiras 2019 metais
  Ekspertas: Baltijos šalys įvykdys bet kokią Jungtinių Valstijų užgaidą
  JAV viceadmirolas paragino sukurti nepilotuojamus laivus Rusijos pajėgoms atlaikyti
  Tegai:
  Vašingtonas, raketos

  Svarbiausios temos