03:40 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Tiltas per Kerčės sąsiaurį, archyvinė nuotrauka.

  Rusija sutinka, kad Vokietija ir Prancūzija įvertintų laivybą Kerčės sąsiauryje

  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Rusija penktadienį pareiškė sutinkanti, kad Prancūzija ir Vokietija kontroliuotų laivų judėjimą Kerčės sąsiauryje po Maskvos ir Kijevo laivų konfrontacijos praėjusių metų pabaigoje

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Vokietijos ir Prancūzijos specialistų atvykimas padėčiai Kerčės sąsiauryje įvertinti patvirtins, kad Rusija griežtai laikosi visų tarptautinių laivybos standartų, RIA Novosti pareiškė Krymo Parlamento Tarptautinių santykių komiteto pirmininkas Jurijus Gempelis.

  Be to, jis pakomentavo pranešimus apie tai, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui išsiųsti Europos ekspertus į Kerčės sąsiaurį.

  Rusija penktadienį pareiškė sutinkanti, kad Prancūzija ir Vokietija kontroliuotų laivų judėjimą Kerčės sąsiauryje po Maskvos ir Kijevo laivų konfrontacijos praėjusių metų pabaigoje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sutiko su Berlyno siūlymu nusiųsti kelis stebėtojus į šį rajoną, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas spaudos konferencijoje, kur taip pat dalyvavo jo kolega iš Vokietijos Heiko Maasas.  

  Pasak Lavrovo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel daugiau nei prieš mėnesį paprašė Vladimiro Putino leidimo į sąsiaurį pasiųsti vokiečių specialistus, o vėliau pasiūlė, kad prie šios misijos prisijungtų stebėtojai iš Prancūzijos.

  "Tai galima padaryti šiandien, rytoj, bet kada", ― patikino Lavrovas.

  Rusijos užsienio reikalų ministras sakė, kad penktadienį iš Heiko Maaso sulaukė konkrečių siūlymų, susijusių su šia misija. Jis patvirtino, kad susitarta dėl stebėtojų iš Prancūzijos dalyvavimo joje.

  Vėliau penktadienį į Ukrainą išvykstantis Heiko Maasas taip pat pareiškė, kad abiem šalims dar reikia suderinti misijos pradžios datą. Pasak jo, ją planuojama derinti ateinančiomis savaitėmis.

  Vokietijos diplomatas pridūrė, jog šiuo metu Kerčės sąsiauriu laivai gali plaukti laisvai, ir tai patvirtino visos šalys.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25 dieną Rusijos FSB pasienio tarnybos pareigūnai sulaikė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus, kurie pažeidė Rusijos sieną, nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

  Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Vėliau Kijevas ne kartą pareiškė, kad Ukraina ketina vėl plukdyti laivus per Kerčės sąsiaurį, lydint tarptautiniams stebėtojams.

  © Ruptly .
  Ситуация в Керченском проливе после провокации ВМС Украины

  Dar šia tema

  ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
  Lavrovas pranešė apie pasirengimą Porošenko provokacijoms Rusijos pasienyje
  Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainai skirs 10 milijonų dolerių
  Ukrainos generolas paskelbė, kad šalis prarado Vakarų paramą

  Svarbiausios temos