10:13 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  76

  Organizacija turi parengti planą tam atvejui, jei Maskva neatnaujins narystės mokesčių mokėjimo Europos Tarybai iki birželio, mano politikas

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Europos Tarybos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas pareiškė, kad teisės balsuoti Parlamentinėje Asamblėjoje atėmimas iš Rusijos sukėlė krizę organizacijoje, praneša RIA Novosti.

  ETPA sesija
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Jis pridūrė, kad priemonės, nukreiptos prieš Rusijos delegaciją, negarantuoja Krymo "grąžinimo" Ukrainai ir nepagerina situacijos šalyje.

  "Šiandien mes gaištame laiką spręsdami šią krizę, kai tuo tarpu Europoje yra daug krizinių situacijų, kurias reikia sureguliuoti", — pabrėžė Jaglandas.

  Pasak jo, organizacija turi parengti planą tam atvejui, jei Maskva neatnaujins narystės mokesčių mokėjimo Europos Tarybai iki birželio.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pakomentavo generalinio sekretoriaus pareiškimą, pažymėjęs, kad Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) veikla paskatino tokią situaciją.

  "Pridursiu: Strasbūre jie patys kalti dėl to — nereikėjo pasiduoti primityviems ukrainiečių ir kitų rusofobų refleksams", — parašė politikas savo Twitter paskyroje.

  Anksčiau ETPA pašalino Ukrainos delegaciją iš reglamento komisijos dėl neatitikimo atstovybės "geografinei pusiausvyrai". Vienos iš ETPA politinių grupių vadovas Tinis Koksas pažymėjo, kad nė vienas komitetuose sprendžiamų klausimų nebus naudingas, jei bus "besitęsiančios Ukrainos ir Rusijos konfrontacijos dalis".

  Prieštaravimai tarp Rusijos ir ETPA

  Konfliktas tarp Maskvos ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos paaštrėjo 2014–2015 metais, kai Rusijos parlamentarai neteko teisių dėl situacijos Kryme. Po to Maskva nebedalyvavo susitikimuose.

  2015 metais organizacija du kartus svarstė galimybę atkurti Rusijos delegacijos įgaliojimus, tačiau galutinis sprendimas šiuo klausimu nebuvo priimtas.

  2017 metų birželio pabaigoje Maskva nusprendė sustabdyti įnašų mokėjimą į ES biudžetą iki delegacijos įgaliojimų atnaujinimo. Kita vertus, Maskva ir toliau vykdė kitus savo įsipareigojimus.

  Praėjusių metų spalio mėnesį ET generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas paskelbė galimybę sustabdyti Rusijos Federacijos teisę atstovauti organizacijai nuo 2019 metų birželio mėnesio dėl sistemingo įmokų nemokėjimo. Tačiau ETPA pripažino, kad patiria sunkumų be Rusijos įmokų. Kai kurios Europos šalys taip pat pažymėjo, kad Rusijos pasitraukimas apsunkintų Asamblėjos darbą.

  Anksčiau Rusija atsisakė dalyvauti ETPA darbe 2019 metais ir mokėti įmokas į organizacijos biudžetą. Pasak Valstybės Dūmos pirmininko Viačeslavo Volodino, šios priemonės buvo priimtos Rusijos piliečių interesams apginti.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  ETPA priėmė Lietuvos parlamentaro rezoliuciją dėl Ukrainos
  ETPA pripažino, kad patiria sunkumų be Rusijos įmokų
  Mes nepaklusim kažkokiai Lietuvai: Rusijos Valstybės Dūma pakomentavo situaciją ETPA
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos