15:30 2019 Rugpjūčio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Nord Stream-2

  Lenkijos premjeras pareiškė, kad užkirsti kelio "Nord Stream-2" neįmanoma

  © Photo: Nord Stream 2 / Thomas Eugster
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  93 0 0

  Ką nors uždrausti Rusijai ar Vokietijai nelengva, nes kalbama apie dvi galingas valstybes, mano politikas

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis pareiškė, kad neįmanoma užkirsti kelio dujotiekio "Nord Stream-2" statybai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos žiniasklaidą.

  Pasak politiko, Rusija yra didžiulė valstybė, o Vokietijos ekonomika yra ketvirta pagal dydį pasaulyje, todėl nėra lengva ką nors šioms šalims uždrausti. Varšuvai reikia sąjungininkų pagalbos, kurie aiškiai pasisakytų prieš "Nord Stream-2".

  "Manome, kad tai prieštarauja Europos taisyklėms. Mes taip pat manome, kad tai prieštarauja Ukrainos ir Lenkijos saugumo garantijoms", — pridūrė premjeras.

  Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius pareiškė, kad dujotiekis "Nord Stream-2" "žudo" Ukrainą, nes dėl jo Kijevas praras ne tik pajamas, bet ir apsaugos nuo tolesnės "Rusijos agresijos" garantiją".

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

  JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Lietuva turi susitaikyti su "Nord Stream-2" šalininkais
  Šveicarijos teismas panaikino "Gazprom" akcijų areštą projekte "Nord Stream-2 AG"
  Vokietijos vyriausybė apibrėžė poziciją "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Tegai:
  Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos