05:09 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  136

  Deputato teigimu, ES suinteresuota turėti Ukrainą apeinančius dujotiekius, nes tai šimtu procentų užtikrins jos poreikius ir nepertraukiamą dujų tiekimą į savo teritoriją

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vokietija ir Prancūzija tik žodžiais išreiškia savo susirūpinimą dėl galimo Rusijos dujų tranzito per Ukrainą praradimo, tačiau praktikoje jų veiksmai prieštarauja žodžiams, pareiškė Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Jevgenijus Murajevas televizijos kanalo "Naš" eteryje.

  Atitinkamą vaizdo įrašą politikas paskelbė savo YouTube kanale.

  "Ukrainos problema — pačios Ukrainos problema. Ir mes neturime nė vieno partnerio sprendžiant mūsų problemas. Vadinamasis Merkel ir Makrono "susirūpinimas" dėl tranzito per Ukrainą — tai tik žodžiai, kurie susiduria su Europos interesais jos aprūpinimo dujomis klausimais. Nuo Julijos Timošenko laikų buvo du dujų karai, dėl kurių Europa stovėjo ant nepakankamo tiekimo ir užšalimo slenksčio. Pasakykite, kaip jie vertina Ukrainą kaip tranzito šalį? Kaip nepatikimą tiekėją! Todėl ES suinteresuota, kad būtų aplinkiniai dujotiekiai, nes tai šimtu procentų užtikrina jų poreikius ir nepertraukiamą dujų tiekimą į Europos Sąjungos teritoriją", — pareiškė deputatas.

  Murajevas taip pat priminė, kad Maskva, kitaip nei Kijevas, turi alternatyvių būdų tiekti mėlynąjį kurą Europai ir turi pačių išteklių. O Rusija, pasak parlamentaro, pirmiausia užpildys dujotiekius, aplenkiančius Ukrainą.

  Tranzito klausimas

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Angela Merkel ne kartą pabrėžė, kad Berlynas šią statybą laiko komerciniu projektu, bet susieja jo įgyvendinimą su Rusijos dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimu.

  Vladimiras Putinas, savo ruožtu, taip pat sakė, kad "Nord Stream-2" nereiškia Ukrainos tranzito nutraukimo. Jis pažymėjo, kad 2018 metais Rusijos kuro pristatymo į Europą apimtis buvo rekordinė (daugiau nei 200 milijardų kubinių metrų) ir toliau auga. Prezidento teigimu, tai leis įkrauti ne tik du "Nord Stream" dujotiekius ir statomą "Turkijos srautą", bet ir Ukrainos dujų perdavimo sistemą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Lietuva turi susitaikyti su "Nord Stream-2" šalininkais
  Šveicarijos teismas panaikino "Gazprom" akcijų areštą projekte "Nord Stream-2 AG"
  Lietuva negaili kritikos įmonėms, kurios ją aprūpina energija
  Dauguma vokiečių pritaria "Nord Stream-2" statybai, rašo žiniasklaida
  Ukraina pareiškė, kad Rusija turės pasirašyti dujų tranzito sutartį
  Tegai:
  dujų tiekimas, Nord Stream-2, Rusija, ES, Ukraina

  Svarbiausios temos