14:31 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Budapeštas nori bendradarbiauti su Maskva ir nenori būti mokomas, kaip bendrauti su Kinija

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas JAV diplomatams sakė, kad jo šalis nori likti "neutrali kaip Austrija", rašo leidinys "The Wall Street Journal" su nuoroda į Vengrijos vyriausybės vadovo padėjėjus.

  Panašiai teigiama, atsižvelgiant į Vašingtono politiką dėl didėjančio spaudimo Rusijai ir Kinijai.

  Pasak Orbano padėjėjų, šalis vis dar dalyvauja NATO ir skiria karinį kontingentą, taip pat vertina Aljanso užtikrinamą saugumą. Tačiau, pasak vieno iš Vengrijos aukšto rango pareigūnų, "Orbanas griežtai prieštarauja Vašingtono spaudimui, kuriuo siekiama apriboti Maskvos ir Pekino įtaką Europoje", rašoma straipsnyje.

  Pranešama, kad Vengrijos premjeras nepalaiko nei JAV bandymų priversti Europos sąjungininkus atsispirti "galimam kibernetiniam šnipinėjimui" iš Kinijos pusės, nei Vašingtono noro priversti ES toliau remti Ukrainą "konflikto" su Rusija metu. Kaip ir kiti Europos lyderiai, jis pakvietė Kiniją dalyvauti Vengrijos interneto infrastruktūros plėtroje. Be to, jis užkerta kelią NATO ketinimui derėtis su Kijevo ministrais dėl to, kad Ukrainoje nuslopo mokymas mokyklose vengrų kalba.

  Kaip rašo laikraštis su nuoroda į Vengrijos pareigūną, Budapeštas ir toliau gerbs įsipareigojimus NATO, tačiau "Orbanas priešinasi bandymams priversti jį laikytis JAV politikos Rusijos ir Kinijos atžvilgiu".

  "Orbanas išreiškia norą bendradarbiauti su Rusija. Mes priešinamės, kai mus pradeda mokyti, kaip elgtis su Kinija", — WSJ cituoja Vengrijos valstybės pareigūną.

  Praėjusią vasarą Vengrijos ministras pirmininkas pareiškė, kad politika, kurios dabar Europos Sąjunga siekia Maskvos atžvilgiu, yra primityvi ir ne visos ES valstybės laiko Rusiją "grėsme". Visų pirma, pasak Orbano, Vengrija ir Čekija nemano, kad Rusijos Federacija yra pavojus. Pasak politiko, išeitis iš situacijos galėtų būti Briuselio teikiamos didesnės saugumo garantijos tiems, kurie bijo labiausiai, ypač Baltijos šalims ir Lenkijai.

  Dar šia tema

  Europos Federacija ar nacionalinė valstybė — ką rinktis Lietuvai
  "Pasaulio valdymas", ginkluotė ir sveikata — Putino spaudos konferencija
  Italijos URM vadovas pavadino sankcijas prieš Rusiją pereinamąja priemone
  Tegai:
  Rusija, JAV, NATO, Vengrija

  Svarbiausios temos