22:38 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Politologas pažymėjo, kad norint pasiekti integraciją su Europa Kijevui bet kuriuo atveju teks pagerinti santykius su Maskva

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Nutraukusi prekybinius santykius su Rusija Ukraina negalės tapti ES nare, nes "Europai nereikia Ukrainos be Rusijos", pareiškė Ukrainos politikos analizės ir valdymo instituto direktorius Ruslanas Bortnikas televizijos kanalo "NewsOne" eteryje.

  "Ukraina kaip prekybos aklavietė ir konfliktų zona su Rusija nereikalinga Europos Sąjungai. Europa nori, kad mes taptume tranzito zona, prekybos platforma tarp Europos ir Rusijos. Turime tai suprasti. Izoliuota Ukraina nereikalinga ES, nes tai ekonomiškai nepelningas, politiniu ir kariniu atžvilgiu pavojingas objektas", — paaiškino ekspertas.

  Jis pabrėžė, kad norint integruotis į Europą Kijevui bet kuriuo atveju teks pagerinti santykius su Maskva. Be to, pasak politologo, Ukrainos bandymai nutraukti prekybą su Rusija palietė tik Kijevo valdžios oponentus.

  "Taigi, mechaninė inžinerija buvo naikinama, bet su prekyba maisto produktais nebuvo jokių problemų, todėl mes tyliai tranzitu tiekėme Rusijos energijos išteklius, tačiau buvo problemų su knygų spausdinimu... Tai palietė verslo oponentus", — sakė politologas.

  Dar šia tema

  Porošenko mano, kad Ukrainos susitarimas su Europos Sąjunga yra pergalė prieš Rusiją
  Kijevas pripažino, kad ES atsisako įleisti Ukrainą į savo rinką
  "Įmovos sistema": buvęs Rados deputatas paaiškino Ukrainos politikos ES nesėkmę
  Tegai:
  prekyba, Europa, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos