21:59 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  75

  Anot Ukrainos karo eksperto, jo valstybė turėtų pakeisti pusiausvyrą Juodojoje jūroje savo naudai

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Padėtis Azovo ir Juodosios jūros baseine yra labai nepalanki Ukrainai, todėl Kijevui reikia stengtis pakeisti pusiausvyrą savo naudai kuriant ginklus, galinčius "smūgiuoti giliai į Rusijos teritoriją".

  Tai leidinio "Apostrof" straipsnyje paskelbė Kariuomenės, pertvarkos ir nusiginklavimo tyrimų centro direktorius Michailas Samus.

  Samus pripažino, kad Rusija visiškai dominuoja Juodojoje ir Azovo jūrose, tačiau nei NATO, nei Ukraina nesugeba užkirsti jai kelio. Be to, Vakarų šalių reakcija į lapkričio mėnesio incidentą, kai buvo sulaikyti Ukrainos kariai už Rusijos sienos pažeidimą, rodo, kad Vakarai nėra pasirengę "kelti statymus" ir siekia "įšaldyti konfliktą", pažymėjo jis.

  "Išeitis akivaizdi: Ukrainos karinio jūrų laivyno ir raketų pajėgumų, priešlėktuvinių ir priešraketinių pajėgumų plėtra. Tai vienintelė galimybė. Asmeniškai aš po lapkričio 25 dienos agresijos akto nebeturiu jokių iliuzijų, kad tarptautinė bendruomenė mums padės. Ukraina turi skubiai didinti savo karines pajėgas, t.y. keisti pajėgų pusiausvyrą Juodojoje jūroje, siekti, kad NATO pradėtų steigti savo karines pajėgas ir Rumunijoje", — tvirtina Samus.

  Kijevas taip pat turėtų plėtoti oro gynybos ir priešraketinės gynybos sistemas, kad "atgrasytų Rusiją panaudoti savo galingas raketų pajėgas prieš Ukrainą", mano ekspertas.

  "Ir tuo pačiu metu plėtoti savo sutramdymo ginklus — tą pačią raketą "Neptun", kuria galima atakuoti giliai į Rusijos teritoriją", — sakė Samus.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25-ąją Ukrainos karo laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybės sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius. Jie nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

  Kerčės sąsiauris, archyvinė nuorauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Ukrainos politologas įvardijo prekybos su Rusija nutraukimo keliamą pavojų
  Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
  Buvęs Ukrainos ministras įspėjo apie šalies ekonominį žlugimą be Rusijos
  Tegai:
  Juodoji jūra, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos