15:09 2019 Rugsėjo 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  JAV raketos Patriot Lenkijoje

  JAV pavadino Lenkiją Rusijos sutramdymo "raktu"

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8410

  Ypatingos viltys dedamos į Centrinio transporto mazgo tarp Varšuvos ir Lodzės statybą, kuris turėtų užtikrinti sklandų NATO karinių pajėgų judėjimą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Lenkijos geografinė padėtis labai svarbi Europos saugumui ir "Rusijos sutramdymui", preiškė JAV generolas pulkininkas Benas Hodžesas.

  Generalo nuomone, per respubliką einantys transporto keliai padės užtikrinti sklandų NATO karinių pajėgų judėjimą galimo konflikto su Maskva atveju, praneša RIA Novosti su nuoroda į portalą "Biznes Alert".

  Pasak Hodžeso, centrinio transporto mazgo tarp Varšuvos ir Lodzės statyba sustiprins Europos saugumą, ypač jei bus vykdomos investicijos į projektus Juodosios, Baltijos ir Adrijos jūrų valstybėse. Visų pirma kalbama apie maršrutus "Via Carpatia" ir "Rail Baltica".

  JAV generolo skaičiavimais, naujasis transporto mazgas atitiks PESCO (Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo) programos uždavinius.

  Be to, pasak Hodžeso, "sutramdymo" veiksmingumas priklauso ir nuo Lenkijos kariuomenės pajėgumų bei ginkluotės; šalies kariuomenė turėtų bendradarbiauti tiek su NATO, tiek su kaimyninėmis šalimis, tame tarpe ir su Vokietija bei Lietuva.

  Anksčiau Varšuva pasiūlė JAV valdžios institucijoms pastatyti savo bazę Lenkijoje, nepaisant to, kad dabar Lenkijoje dislokuota tarptautinė NATO bataliono grupė ir JAV armijos tankų ir šarvuočių brigada.

  Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad agresyvi Lenkijos valdžios retorika, reguliarūs pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" ir ketinimas nuolat dislokuoti JAV Ginkluotųjų pajėgų diviziją gali paskatinti Maskvą imtis atsakomųjų veiksmų.

  Taip pat Rusijos gynybos ministerija ne kartą atkreipė dėmėsį į JAV ir Šiaurės Atlanto Aljanso šalių karinių pajėgų didinimą prie Rusijos Federacijos sienų.

  Dar šia tema

  Amerikos žiniasklaida paskelbė, koks Rusijos ginklas baisesnis už branduolinį
  Ekspertas: Rusijos "grėsmę" NATO naudoja didesnėms investicijoms iš Baltijos šalių gauti
  Paaiškėjo, kokiose NATO operacijose dalyvaus Lietuvos kariai
  Tegai:
  NATO, JAV, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos