21:35 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Baltarusijos telekomunikacijų sistema suteiks galimybę perduoti vaizdo informaciją ir operatyviai prašyti papildomos informacijos

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Baltarusijos kontrolės punktuose pasienyje su Lietuva bus sukurta nauja telekomunikacijų infrastruktūra, atitinkanti naujausius pasaulio standartus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

  Projektą finansuos Europos Sąjunga pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio bendradarbiavimo programą.

  Naujoji ryšių sistema sujungs visus kontrolės punktus ir padalinius, esančius pasienyje su Lietuva. Be standartinių funkcijų, pavyzdžiui, duomenų mainų ir telefoninio ryšio, nauja sistema pirmą kartą leis iš kontrolės punktų perduoti vaizdinę informaciją, taip pat gauti greitą prieigą prie atitinkamų skyrių informacinių išteklių.

  Be to, Lietuva ir Baltarusija rengs kelis bendrus renginius, apsikeis patirtimi ir praktiniais įgūdžiais, susijusiais su komunikacijos priemonių naudojimu.

  Baltarusijos valstybės pasienio komitetas pažymėjo, kad projekto tikslas — pagerinti Baltarusijos ir Lietuvos sienos patikimumą.

  Lietuvos pasienio kontrolės punktuose dažnai pasitaiko kompiuterinės sistemos darbo sutrikimų, tai apsunkina abiejų šalių muitinės pareigūnų darbą. Valstybės sienos komiteto pirmininkas Jurijus Senko jau pažymėjo, kad Baltarusijos kontrolės punktai techniškai pasiruošę didesniam darbo krūviui, o Lietuva vis dar negali visiškai suderinti techninės darbo dalies.

  Dar šia tema

  Baltarusija plėtos gastronominius maršrutus su Lietuva ir Latvija
  Vilnietis vežė kontrabandą į Lietuvą, net nepaslėpęs jos
  Lietuvos politikai bijo teigiamai kalbėti apie Baltarusiją, teigia ambasadorius
  Baltarusis po drabužiais bandė paslėpti šimtą pakelių cigarečių
  Tegai:
  pasienis, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos