16:47 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (177)
  139

  Kita vertus, toks Britanijos žingsnis Briuselyje gali būti įvertintas itin neigiamai

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei slapta ketina paprašyti Lietuvos, Latvijos ir Estijos pagalbos Londonui, "kad iš mirties taško pajudėtų derybos dėl "Brexit"", praneša "The Daily Mail".

  Britanijos valdžia tikisi, kad Baltijos šalys galės įtikinti Briuselį atnaujinti derybas dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos sąlygų.

  Kaip primena leidinys, dabar Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra apie 900 Britanijos karių. Ir jei Londono prašymai Baltijos šalių atžvilgiu bus Briuselio įvertinti kaip grėsmė išvesti karius, Europos Sąjunga gali sureaguoti labai neigiamai.

  Anksčiau Londonas dėjo savo viltis į Nyderlandus ir laikė Amsterdamą savo pagrindiniu sąjungininku derybų dėl "Brexit" metu, tačiau dabar šios viltys žlugo. Mei teigimu, dabartinis Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte ketina pretenduoti į Europos Tarybos vadovo postą ir, atsižvelgiant į tai, mažiausiai ketina padėti Britanijai.

  Britanija turėtų pasitraukti iš ES kovo pabaigoje, tačiau iki šiol Londonas bando derėtis su Briuseliu. Europos šalių valdžios pabrėžė, kad neperžiūrės dokumento, dėl kurio buvo susitarta praėjusiais metais, sąlygų.

  Tuo tarpu Britanijoje gyvenantiems ES šalių piliečiams, tarp jų ir iš Lietuvos, vis labiau kelia susirūpinimą teisinis statusas, kurį jie ir jų šeimos turės po "Brexit". Pasak kai kurių ekonomistų, Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo — vadinamasis "kietasis" "Brexit" — taps rimta problema tiek Baltijos šalių, tiek Europos ir Didžiosios Britanijos ekonomikai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (177)

  Dar šia tema

  Linkevičius "Brexit" susitarimą pavadino "Pandoros skrynia"
  Vienas Britanijos tinklalapių siūlo įsigyti maisto pagal "nerimo dėl "Brexit" lygį"
  Britanijos gyventojai perspėti apie problemas su produktais "kietojo" "Brexit" atveju
  Ekspertas: Lietuvos valdžia nori kovoti su šalies išmirimu, pasitelkdama "Brexit"
  Tegai:
  Brexit, Lietuva, Baltijos šalys, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos