03:50 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  59

  Lucenko išreiškė viešą paramą Porošenko būsimuose Ukrainos prezidento rinkimuose, o tai pažeidžia politinio neutralumo principus

  VILNIUS, vasario 04 — Sputnik. Buvęs Zaporožės regiono prokuroras Aleksandras Šackis pateikė skundą Prokuratūros Kvalifikacijos ir drausmės komisijai, prašydamas iškelti bylą Ukrainos generaliniam prokurorui Jurijui Lucenko dėl agitacijos balsuoti už dabartinį prezidentą Petro Porošenko Kijevo forume, praneša leidinys "Ukrainskije novosti".

  Pagal skundo kopijoje nurodytą informaciją, sausio 28 dieną Lucenko dalyvavo forume "Nuo Kruty iki Briuselio. Mes einame savu keliu", kurių nariai išreiškė viešą paramą Porošenko būsimuose Ukrainos prezidento rinkimuose, o tai pažeidžia politinio neutralumo principus.

  "Lucenko, sąmoningai suvokdamas, kad jo pareigos draudžia dalyvauti politinėje agitacijoje, tyčia ignoravo galiojančių teisės aktų reikalavimus, faktiškai vykdydamas politinę veiklą Porošenko interesais, naudodamasis savo statusu šiame forume parėmė Porošenko priešrinkiminę kampaniją", — leidinys cituoja skundo ištrauką.

  Skundo autorius mano, kad Lucenko šiurkščiai pažeidė prokuroro etikos taisykles.

  "Profesinės etikos ir prokurorų elgesio kodeksas nustato, kad profesinė veikla, be kita ko, grindžiama politinio neutralumo principais. Prokuroras negali priklausyti politinei partijai, dalyvauti politiniuose veiksmuose, mitinguose, streikuoti bei viešai skelbti savo politinius įsitikinimus", — sakoma pranešime.

  Pagal įstatymą "Dėl prokuratūros", anot leidinio, už tokius veiksmus prokurorui gali būti taikomos tokios drausminės priemonės kaip papeikimas, atleidimas iš pareigų ir pan.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Rinkimų kampanija prasidėjo gruodžio 31 dieną. Porošenko pateikė dokumentus sekmadienį. Naujausiais duomenimis, komisija jau užregistravo 28 kandidatus.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
  Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
  Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
  Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko

  Svarbiausios temos