18:38 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Ukrainos lyderio teigimu, dėl skurdo šalyje kalčiausia yra Rusija

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paaiškino, kodėl šalyje gyvenimo lygis toks žemas. Apie tai jis pasakė ICTV kanalo transliacijos metu.

  Ukrainos lyderio teigimu, dėl susiklosčiusios padėties kalčiausia yra Rusija.

  "Vienu metu Rusijos Federacija uždarė savo rinką Ukrainos prekėms <...> Įsivaizduokite, kaip Jungtinės Valstijos staiga uždaro rinką prekėms iš Kanados, ir kaip dėl to smunka Kanados ekonomika", — sakė jis.

  Pasak jo, Rusija tikėjosi, kad gamyba sustos, o milijonai ukrainiečių bedarbių padės pakeisti šalies valdžią. Tačiau, pasak Porošenko, Ukrainos valdžios institucijos rado išeitį, todėl prekės pateko į ES rinką.

  "Maskva taip pat bandė "sušaldyti ukrainiečius", nustojusi tiekti dujas", — sakė politikas. Tačiau Kijevas išsprendė šią problemą, susisiekęs su tarptautiniu arbitražu.

  Apskritai, prezidentas pridūrė, kad skaičiai rodo, jog "blogiausia liko praeityje" ir yra pagrindo optimistiškoms ateities prognozėms.

  Anksčiau Porošenko, anonsuodamas dalyvavimą rinkimų lenktynėse, sakė, kad šaliai reikalinga "šalta taika" su Rusija. Maskva pareiškė, kad nekariauja su Kijevu, o konfliktą Ukrainos viduje sukėlė valdžios institucijų politika.

  Ukrainos ekonomika po 2014 metų įvykių krenta. Kijevas bando vykdyti ekonomines reformas, imdamas paskolas iš TVF, o tai labai veikia piliečių gerovę: komunalinių paslaugų tarifai ir toliau didėja, o darbo užmokestis ir socialinės išmokos tebėra maži.

  Praėjusių metų pabaigoje Ukrainos valstybinė statistikos tarnyba paskelbė duomenis, pagal kuriuos beveik trečdalis ukrainiečių gyvena žemiau skurdo ribos.

  Dar šia tema

  Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
  Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
  Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
  Ukrainos generalinis prokuroras apkaltintas dėl agitacijos balsuoti už Porošenko
  Tegai:
  skurdas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos