19:32 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  195

  Ukrainos valdžios institucijos nuolat praneša apie tai, kad jų iniciatyva nutraukiami santykiai su Maskva

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, jog Petro Porošenko žodžiai apie tai, kad Rusija kalta dėl Ukrainos skurdo, yra melas, praneša RIA Novosti.

  "Petro Aleksejevičiui, regis, aptemo protas. Turint sveiką protą taip meluoti neįmanoma", — cituoja Zacharovos žodžius Rusijos URM Facebook paskyra.

  Rusijos diplomatė pažymėjo, jog Ukrainos valdžios institucijos nuolat praneša apie tai, kad jų iniciatyva nutraukiami santykiai su Maskva. Taigi, pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro Pavelo Klimkino, Kijevas jau nutraukė dvi tarpvalstybines, 25 tarpvyriausybines, 19 tarpžinybinių ir tris tarpregionines sutartis.

  "Porošenko kasdien padaro ką nors, kad sunaikintų visus ekonominius ryšius tarp Ukrainos ir Rusijos. <...> Visą šį laiką Porošenko asmeniškai vadovavo Rusijos ir Ukrainos ekonominių ryšių sunaikinimui, dėl kurio Ukrainos žmonėms buvo padaryta milžiniškų ekonominių ir finansinių nuostolių." — sakė Zacharova.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ICTV kanalo transliacijos metu
  Пресс-служба президента Украины

  Be to, ji priminė, kad Ukrainos prezidento įsakymu Kijevas vienašališkai nutraukė susitarimus su Rusija karinio-techninio bendradarbiavimo srityje, taip pat sustabdė 2011–2020 metų ekonominio bendradarbiavimo programą.

  Pastaraisiais mėnesiais Kijevas nutraukė keletą susitarimų dėl bendradarbiavimo su Maskva. Sausio 30 dieną Ukraina atsisakė susitarimo dėl bendrųjų prekių tiekimo sąlygų tarp Nepriklausomų valstybių sandraugos organizacijų. Pasak šalies užsienio reikalų ministro, "Kijevui reikia visapusiškos santykių su Rusijos Federacija pertvarkos".

  Vasario 6 dieną Ukrainos ministrų kabinetas nutraukė susitarimą su Rusija dėl keitimosi teisine informacija.

  Dar šia tema

  Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
  Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
  Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
  Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
  Tegai:
  santykiai, Maskva, Ukraina

  Svarbiausios temos