11:19 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (275)
  122

  Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad nepagrįsti ir pernelyg emocionalūs Baltijos šalių politikų vertinimai jau seniai tapo jų firminiu ženklu

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lietuvos politikai turėtų sumažinti "karingą įkarštį" ir "pasirinkti taikesnį toną", pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir skaitmeninės diplomatijos valdybos viršininko pavaduotojas Andrejus Šupliakas.

  Pasak jo, "grėsmė kaimynams niekada nekils iš Baltarusijos teritorijos". Jis pažymėjo, jog Minsko politika Vilniaus atžvilgiu visada yra palanki ir grindžiama senovės išmintimi: "kaimynus mums duoda Dievas".

  "Daugybės rinkiminių kampanijų, numatytų Lietuvoje šių metų pavasarį, išvakarėse, galbūt, kažkam naudinga — dėl savo siaurų korporatyvinių ir partinių interesų — įvaryti pleištą į abiejų šalių ir tautų santykius", — pareiškė Šupliakas.

  Be to, diplomatas pažymėjo, kad nepagrįsti ir pernelyg emocionalūs vertinimai jau seniai tapo Lietuvos politikų firminiu ženklu.

  Toks Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas siejamas su Lietuvos specialiųjų tarnybų ataskaita apie grėsmes Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui; Astravo rajone statoma Baltarusijos atominė elektrinė buvo pavadinta viena iš grėsmių.

  Nuo pat statybų pradžios Vilnius ne kartą reiškė pretenzijas Minskui, teigdamas, kad atominė elektrinė neva kelia grėsmę. Lietuvos valdžios institucijos taip pat paragino kitas Europos šalis boikotuoti projektą ir teisėkūros lygmeniu priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas teigia, kad Baltarusijos AE atitinka tarptautinius saugos reikalavimus, o visos Vilniaus pretenzijos yra "politizuotos".

  Be to, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko pasiūlė Lietuvai kartu užsiimti Baltarusijos AE plėtra ir priminė, kad bendradarbiavimas su Minsku turėtų būti Vilniaus interesas, nes elektrinė vis tiek bus pastatyta.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (275)

  Dar šia tema

  Ekspertė: nesėkmė su Astravo AE parodė, kad Lietuvos balsas nesvarbus Europoje
  Lietuvos politikai bijo teigiamai kalbėti apie Baltarusiją, teigia ambasadorius
  Lukašenko atskleidė, kas trukdo geriems Baltarusijos ir Lietuvos santykiams
  Baltarusija sukurs naują ryšių sistemą pasienyje su Lietuva
  Žirinovskis: Lietuvos politikai ieško būdų, kaip dar paprekiauti savo tėvyne
  Ekspertas: Lietuvos ideologija paremta antirusišku PR
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos