06:24 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  118

  Buvęs Ukrainos vadovas pareiškė, kad pasirašydamas susitarimą dėl krizės sureguliavimo 2014 metais jis neabejojo, kad abiejų šalių įsipareigojimai bus įvykdyti

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius pareiškė, kad Europos politikai, kurie Kijeve 2014 metų vasarį dalyvavo sutarties su "euromaidano" šalininkais pasirašyme, jį išdavė.

  Пресс-конференция экс-президента Украины Виктора Януковича, 6 февраля 2019
  © Sputnik / Алексей Куденко
  Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus spaudos konferencija, 2019 metų vasario 6 dieną

  Spaudos konferencijoje MIA "Rossija segodnia" jis papasakojo, kad ten buvęs Rusijos atstovas Vladimiras Lukinas abejojo, kad šie susitarimai bus įvykdyti. Tačiau tuo metu Janukovičius tikėjo, kad jeigu "Europos valstybių užsienio reikalų ministrai atvažiuoja ir pasirašo dokumentą", tai įsipareigojimai bus įvykdyti iš abiejų šalių.

  "Deja, aš suklydau, ir Lukinas buvo teisus. Kaip tai galima pavadinti? Aš buvau apgautas, išduotas ar, kaip sako pažangūs Ukrainos politikai, kurie šiandien laiko save tokiais, "mane apgavo kaip paskutinį kvailį"", — pripažino buvęs Ukrainos lyderis.

  Janukovičius taip pat papasakojo, kad reguliariai rašo laiškus šiems politikams, tačiau šie į juos neatsako. Jis mano, kad atsakomybė tenka jiems, ir reikalauja viešo atsakymo.

  "Jie 21 dieną (2014 metų vasario — Sputnik) pasirašė sutartį su manimi, taikos susitarimą, ir 21 dieną ginkluoti vyrukai užgrobė prezidento administraciją, ministro biurą, Ukrainos Aukščiausiąją Radą. O kitą dieną Europos šalys tam pritarė", — priminė Janukovičius.

  Buvęs prezidentas įvertino valstybės perversmo pasekmes šalyje. Pasak jo, atėjo "juodžiausi Ukrainos gyvenimo puslapiai per nepriklausomos valstybės metus".

  "Viskas, kas įvyko Ukrainoje po perversmo, negalėjo sapnuotis jokiame baisiausiame košmare, manau, daugeliui ne tik Ukrainos gyventojų, bet ir tiems, kurie buvo glaudžiai susiję su Ukraina", — pažymėjo politikas.

  Kalbėdamas apie artėjančius prezidento rinkimus Ukrainoje, Janukovičius pareiškė, kad dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko negalės laimėti, nesuklastojęs rezultatų. Jis paragino tarptautinius stebėtojus atidžiai stebėti padėtį Kijeve ir užkirsti kelią sukčiavimui.

  "Vasario susitarimai"

  2014 metų vasario 21 dieną buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius ir opozicijai atstovavę Vitalijus Kličko, Arsenijus Jaceniukas ir Olegas Tiagnibokas pasirašė susitarimą dėl krizės sureguliavimo Ukrainoje.

  Ten taip pat dalyvavo Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Frankas Valteris Šteinmejeris ir Radoslavas Sikorskis bei Prancūzijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Kontinentinės Europos departamento vadovas Erikas Furnjė. Lukinas, atstovavęs Rusijos prezidentui, atsisakė pasirašyti susitarimą.

  Vėliau Janukovičius buvo nušalintas nuo savo pareigų Aukščiausiojoje Radoje, po to jis buvo priverstas palikti šalį.

  Dar šia tema

  Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
  Kijevas atskleidė "milžinišką mitą", kuris griauna Ukrainos ekonomiką
  Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
  Porošenko apkaltino Rusiją dėl ukrainiečių skurdo
  Tegai:
  Ukraina, Viktoras Janukovičius

  Svarbiausios temos