23:14 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  166

  Milicija daro prielaidą, kad Ukrainos generolai nusiųs Lietuvos šaudmenis teroristams Artimuosiuose Rytuose

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Ukrainos iš Lietuvos gauti šaudmenys nepasieks Kijevo saugumo pareigūnų Donbase, nes kariuomenės vadovybė perparduos juos, pareiškė Donetsko Liaudies Respublikos (DLR) liaudies milicijos spaudos tarnybos vadovas Danilas Beznosovas.

  "Neteisėtai prekiaudama ginklais ir šaudmenimis Ukrainos saugumo tarnybos vadovybė ir toliau prašo karinės pagalbos iš savo patiklių partnerių, o visa tai paaiškina tuo, kad neva reikia apsaugoti visą Europą nuo įsivaizduojamos agresijos iš Rytų", — cituoja Beznosovą RIA Novosti

  Anot jo, Ukrainos generolai parduos gautus ginklus Artimųjų Rytų teroristams.

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė, kad Lietuvos Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį Lietuva neatlygintinai Ukrainos gynybos ministerijai perduos 255 tūkst. eurų. vertės šaudmenis, skirtus sovietinės gamybos lengviesiems šaulių ginklams — automatiniams šautuvams, kulkosvaidžiams.

  Pirmą kartą Lietuva perdavė ginklų Ukrainos kariuomenei 2014 metais. Lietuvos vadovybė taip pat teikia Kijevui humanitarinę pagalbą.

  2014 metų pavasarį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas respublikas Donbase po valstybės perversmo Ukrainoje. Pasak JT, konflikto metu jau nukentėjo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad ginklų tiekimas Ukrainai gali paskatinti konflikto eskalaciją.

  Dar šia tema

  Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
  Ukraina be Rusijos prapuls, teigia buvusi Rados narė
  Lietuva ir Ukraina aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje
  Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
  Tegai:
  ginklai, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos