05:51 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Nord Stream, archyvinė nuotrauka

  Vokietija ir Prancūzija pasiekė kompromisą dėl "Nord Stream-2"

  © Photo: Nord Stream 2 / Wolfram Scheible
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
  126 0 0

  Žiniasklaida skelbia, kad Prancūzija ir Vokietija susitarė dėl kompromiso dujotiekio "Nord Stream-2" klausimu

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. "Nord Stream-2" dujotiekio statybos projektas nebus užblokuotas dėl to, kad Vokietija ir Prancūzija pasiekė kompromisą, praneša "France Press" su nuoroda į pirminę ES šalių ambasadoriams Briuselyje pateiktą dokumento versiją.

  Jei dokumentas bus priimtas, Prancūzija gali pritarti naujoms Europos dujų transportavimo taisyklėms, pranešė agentūrai diplomatiniai šaltiniai.

  Sausį Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Ševčovičius sakė, kad Rumunija, kuri pirmininkauja ES Tarybai per pirmąjį 2019 metų pusmetį, pristatė naujas ES dujų direktyvos pataisas. Jos gali paveikti "Gazprom" projektus — "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream".

  Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad Paryžius parems ES dujų direktyvos, susijusios su "Nord Stream-2", pataisas.

  "France Press" su nuoroda į dokumento projektą praneša, kad būtent Vokietija bus atsakinga už direktyvos peržiūrą, nes pirmoji dujotiekio jungtis yra jos teritorijoje arba teritoriniuose vandenyse.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Dujotiekio statybą nuolat kritikuoja JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti savo SGD Europos rinkai, taip pat Ukraina, kuri nenori prarasti pajamų iš Rusijos kuro tranzito.

  Prieš "Nord Stream-2" taip pat pasisako keletas Vakarų šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Šios valstybės mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra grynai ekonominis, ir paragino jo nepolitizuoti.

  Savo ruožtu Vokietija taip pat pareiškė, kad vertina "Nord Stream-2" kaip komercinį projektą, tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel pabrėžė, jog nereikia pamiršti Ukrainos kaip tranzito šalies vaidmens.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)

  Dar šia tema

  Amerikos dujų gamintojas: Rusijos dujų tiekimas reikalingas Europai
  Europa negalės išgyventi be Rusijos dujų, paskaičiavo žiniasklaida
  "Jos — apgailėtinos": ekspertas apie Baltijos šalių vietą ES dujų rinkoje
  Tegai:
  Prancūzija, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos