12:28 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  174

  Pastarųjų metų įvykių fone strateginės pramonės šakos Ukrainoje prarado didelį skaičių tiek aukšto lygio specialistų, tiek paprastų darbininkų

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Kvalifikuoti darbuotojai, įskaitant konstruktorius ir lakūnus bandytojus, aktyviai išvyksta į Rusiją dėl Ukrainos ekonominės būklės ir perspektyvų stokos, pareiškė buvę Aukščiausiosios Rados deputatai.

  Taigi, pasak buvusio parlamentaro, buvusio Transporto ir ryšių ministerijos vadovo Jevgenijaus Červonenkos, Ukrainos lakūnai bandytojai labai laukiami Rusijoje. Kaip sakė politikas televizijos kanalo "NewsOne" eteryje, Rusijos Federacijoje jiems yra darbo vietų, jie gali gauti ten pilietybę ir naudotis lengvatomis, tuo tarpu Ukrainoje jokių lengvatų jiems nėra.

  Kaip pažymėjo Červonenko, Ukrainoje iki šiol nėra garbės lakūno bandytojo laipsnio, visos pensinės lengvatos buvo visiškai panaikintos, todėl aukšto lygio specialistai vidutiniškai gauna apie dešimt tūkstančių grivinų (apie 325 eurus, arba šiek tiek daugiau nei 24 tūkstančius rublių) siekiančią pensiją.

  Dar vienas buvęs deputatas, buvęs Interpolo biuro Ukrainoje vadovas Kirilas Kulikovas televizijos kanalo "Naš" eteryje sakė, kad Ukraina pastarųjų metų įvykių fone prarado didelį skaičių karinės pramonės srities specialistų, kurie išvyksta į Rusiją ir kitas NVS šalis.

  Kaip teigia Kulikovas, "kažkada Ukraina buvo ketvirtoji šalis ginklų rinkoje", ir šioje srityje dirbo apie du ar tris milijonus žmonių, tačiau "šiandien šių žmonių neliko".

  Pasak buvusio deputato, išvažiuoja ne tik aukštos kvalifikacijos specialistai, bet ir darbininkai.

  Po valstybės perversmo 2014 metais Ukrainos piliečių padėtis gerokai pablogėjo. Atlyginimai, pensijos ir socialinės išmokos išlieka tame pačiame lygyje, tačiau produktų kainos ir komunalinių paslaugų tarifai nuolat didėja. Kai kurios pramonės šakos nusmuko, nutraukus bendradarbiavimą su Rusija.

  Dar šia tema

  Bendrija nepamatuosi. Kaip ukrainiečiai "pranoko" rusus Lietuvoje
  Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
  Ukraina pareiškė, kad smarkiai išaugo Rusijos dujų tranzitas
  Siena Ukrainos ir Rusijos pasienyje "sumažėjo"
  Rusija atsisakė siųsti stebėtojus į prezidento rinkimus Ukrainoje
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos