22:22 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  325

  Rusijos lėktuvai iš "Sukhoi" konstravimo biuro laikomi vienais geriausių pasaulyje, aplenkdami ir JAV naikintuvus savo manevringumu

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Švedijos karinių oro pajėgų vadas Matsas Helgesonas pareiškė, kad naikintuvas "Saab Gripen E" gali susidoroti su Rusijos Su serijos naikintuvais. Apie tai praneša portalas "Business Insider".

  Panašiai teigė ir Švedijos karinių oro pajėgų vadas Suomijoje, kur Stokholmas nori eksportuoti savo karo orlaivius.

  Helgesono teigimu, kalbama ne apie brangiai kainuojančias "stealth" technologijas, kurias naudoja ir amerikiečiai, kad sumažintų kovinių orlaivių aptikimą radarais.

  "Gripen, ypač E modelis, suprojektuotas, kad nužudytų Su. Čia mes turime juodąjį diržą", — cituoja "Business Insider" Helgesono žodžius.

  Kaip pažymi leidinys, Rusijos lėktuvai iš "Sukhoi" konstravimo biuro jau tapo legenda dėl savo pranašumo prieš JAV naikintuvus oro kautynėse, taip pat dėl gebėjimo atlikti ore "pavojingus ir agresyvius manevrus".

  Tuo pačiu metu, kaip pranešama straipsnyje, "Gripen" nesugeba gabenti daug ginklų ir jame beveik nepanaudotos "stealth" technologijos. Be to, Švedijos naikintuvai negali pasigirti nei labai dideliu skrydžio nuotoliu, nei dideliu greičiu, nei netgi pigumu.

  Vienintelis dalykas, dėl kurio gali laimėti "Gripen" — tai patobulinta radioelektroninės kovos sistema, mano oro kautynių ekspertas iš Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų "Royal United Services Institute" Džastinas Bronkas. Pasak jo, prieš keletą metų "Gripen" sugebėjo nugalėti Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvą "Eurofighter Typhoon" radioelektroninėse kautynėse.

  Naujausias "Sukhoi" konstravimo biuro kūrinys — penktos kartos daugiafunkcis naikintuvas Su-57, skirtas visoms oro, žemės ir antvandeninių taikinių rūšims sunaikinti.

  Didelio manevringumo ir gebėjimo atlikti viršgarsinį skrydį derinys, taip pat modernus lėktuvo įrangos kompleksas ir mažas aptinkamumas radarais suteikia jam pranašumą prieš konkurentus. Rusijos karinės kosmoso pajėgos gaus pirmąją Su-57 serijinę partiją 2019 metais.

  Naikintuvas Su-27
  © Sputnik /
  Naikintuvas Su-27

  Dar šia tema

  Nufilmuoti unikalūs kadrai, kuriuose "Su-57" skrenda labai žemai
  Kaip vyksta naujausių Rusijos naikintuvų MiG-35 bandymai – video
  NATO pradėjo kurti šeštos kartos naikintuvą
  Tegai:
  ginklavimasis, naikintuvai, Rusija, Švedija

  Svarbiausios temos