02:09 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Rusijos Federacijos taryba diplomato pareiškimą paaiškino Vokietijos pozicija dėl projekto "Nord Stream-2"

  VILNIUS, vasario 10 ― Sputnik. JAV ambasadorius Berlyne Ričardas Grenelas paragino Vokietiją padidinti išlaidas gynybai, nes "Rusija stovi ant slenksčio". Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į "Welt am Sonntag".

  "Vokietijos įsipareigojimai padidinti išlaidas gynybai iki 1,5 proc. (BVP) yra nepakankami. NATO reikalauja dviejų procentų iki 2024 metų", ― sakė jis.

  Diplomatas pažymėjo, kad tokiu būdu Vašingtonas primena savo sąjungininkei, kad dabar ne laikas silpninti ar ardyti Aljansą.

  Grenelas taip pat paneigė gandus apie JAV išėjimą iš NATO.

  Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Novikovas pareiškė, kad Amerikos ambasadoriaus teiginiai turėjo pateisinti naujas ginklavimosi varžybas. Taip pat Federacijos Taryboje buvo išreikšta nuomonė, kad Grenelo pareiškimas susijęs su Vokietijos pozicija dėl projekto "Nord Stream-2".

  "Matyt, Jungtinės Valstijos mano, kad tai Rusijos dujos stovi ant slenksčio ir kažkam kelia pavojų. Tai tiesiog nesąmonė. Amerikiečiai veltui taip kalba", ― sakė pirmasis Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas.

  Pasak jo, tokie pareiškimai neturės įtakos "Nord Stream-2".

  Rusijos ir Ukrainos nesutarimų fone NATO paskelbė apie karinės veiklos plėtrą Europoje, įskaitant gynybos finansavimo didinimą ir greitojo reagavimo pajėgų stiprinimą.

  Rusija pastaraisiais metais pareiškia apie precedento neturintį NATO šalių aktyvumą prie jos vakarinių sienų. Aljansas plečia iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos sutramdymu".

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Rusija niekam nėra grėsmė, tačiau jos interesams potencialiai pavojingų veiksmų nepaliks be atsako.

  Dar šia tema

  Apklausa: daugiau nei pusė lietuvių palaiko idėją skirti gynybai 2 proc. BVP
  Didžioji Europos kariuomenė "gynybai nuo JAV ir Rusijos": Putinui tai patinka
  NATO susirūpino, kad Norvegija skiria per mažai lėšų gynybai
  Tegai:
  JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos