23:48 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Pritarta vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose bei poreikiui turėti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę Suvalkų mieste

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Suvalkuose, kur susitiko su šio miesto vadovu Czesław Renkiewicz, vietos lietuvių bendruomene ir aptarė aktualius klausimus, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

  Per susitikimą su Suvalkų prezidentu pasidžiaugta itin gerais Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių santykiais. Premjeras pabrėžė, kad Suvalkai lietuviams yra plačiai žinomi, tai — vartai ne tik į Lenkiją, bet ir į kitas Europos šalis. Ministras Pirmininkas teigė visuomet remiąs Lietuvos ir Lenkijos miestų partnerystę ir ypač besidžiaugiantis, kad Suvalkai yra aktyviausias miestas partneris Lenkijoje. Šis regioninis bendradarbiavimas turi būti ir toliau skatinamas.

  Dvišalio susitikimo metu su Czesław Renkiewicz Lietuvos premjeras dar kartą išreiškė prašymą ir paramą vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose bei poreikiui turėti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę Suvalkų mieste. Akcentuota, kad šį projektą ypatingai aktualu įgyvendinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

  "Mes laukiame ir tikimės greitų sprendimų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų. Jeigu reikės, Lietuvos Respublikos Vyriausybė visapusiškai prisidės tiek prie lietuvių švietimo ir kultūros centro, tiek ir prie ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės įsteigimo Suvalkuose", — pabrėžė Ministras Pirmininkas.

  Dar praeitų metų pradžioje į Suvalkų prezidentą kreipėsi ten gyvenančios Lenkijos lietuvių šeimos dėl lietuviškos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (darželio) įsteigimo. Svarstoma galimybė šią grupę įrengti minėto kultūros ir švietimo centro patalpose, kai pastarasis pradės savo veiklą. Kaip laikinas sprendimas galėtų būti lietuviškos grupės įkūrimas viename iš Suvalkuose esančių lenkiškų darželių. 

  Dar šia tema

  Lietuva ir Lenkija pasirašė bendro dujotiekio tiesimo susitarimą
  Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
  Užsitęsusi vaikystė: ko taip ir nesuprato Lietuva bei Lenkija, stodamos į ES
  Tegai:
  lietuvių bendruomenės centras

  Svarbiausios temos