22:56 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Karvė, archyvinė nuotrauka

  Lenkija pardavė ES daugiau nei dvi tonas užkrėstos jautienos

  © Sputnik / Кирилл Брага
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60 0 0

  Prasta mėsa pateko į 13 Europos Sąjungos šalių, įskaitant Latviją ir Estiją

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lenkija į ES šalis pardavė iki 2,7 t užkrėstos jautienos, gautos iš nelegalios skerdyklos, praneša RIA Novosti su nuoroda į radiją "Premiere".

  Pranešama, kad prastos kokybės mėsa pateko į 13 ES šalių, įskaitant Latviją ir Estiją. Daugumoje šalių užkrėsta produkcija jau pašalinta iš maisto prekių prekybos centrų.

  Iš viso neteisėta skerdykla Lenkijoje pagamino ne mažiau kaip 9,5 t blogos kokybės mėsos. Šiuo metu ši skerdykla jau uždaryta, atliekamas tyrimas.

  Lenkijos valdžia teigia, kad mėsa, tiekiama Europos šalims, yra saugi vartotojams, tačiau Europos Komisijos inspektoriai jau atvyko į šalį.

  Pažymima, kad 80 proc. Lenkijoje pagamintos mėsos yra eksportuojama į ES šalis.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvoje buvo sunaikinta daugiau nei 80 kilogramų lenkiškos galimai nesaugios jautienos.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pavaduotojas Gintautas Čereška teigė, kad į Lietuvą iš Lenkijos negalėjo patekti sergančių gyvūnų mėsa, nes mobiliosios muitinės komandos kartu su tarnybos specialistais nuolat atlieka patikrą pasienyje.

  Dar šia tema

  Lietuva eksportuos kiaulieną į Ukrainą
  Kinai sutinka išplėsti lietuviškos produkcijos eksporto galimybes
  Lietuvoje gaminama produkcija pasiekia daugiau kaip 130 pasaulio valstybių
  Tegai:
  Lenkija, jautiena

  Svarbiausios temos