06:45 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Vengrijos parlamento rūmai, archyvinė nuotrauka

  Vengrijos URM vadovas įvertino Vakarų požiūrį į Rusiją kaip veidmainystę

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Kaip pabrėžė Sijarto, Budapeštui labai atsibodo Vašingtono ir kitų Vakarų Europos šalių priekaištai dėl "glaudžių" Budapešto ryšių su Rusijos Federacija

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Sijarto pareiškė apie Vakarų politikų veidmainystę Rusijos atžvilgiu. Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas paskelbė tai spaudos konferencijoje su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pompėjumi. Spaudos konferenciją transliavo televizijos kanalas "Fox News".

  Pompėjas paskelbė apie Rusijos dėmesio tarptautinėje arenoje didėjimą ir apkaltino Maskvą noru "suskaidyti" NATO šalis. Be to, pasak valstybės sekretoriaus, "Vengrija dėl savo istorijos žino, kad autoritarinė Rusija niekada netaps mažųjų šalių laisvės ir suvereniteto drauge".

  Reaguodamas į tai, Sijarto pažymėjo, kad bendradarbiavimas su Rusija netrukdo Budapeštui būti Jungtinių Valstijų ir NATO sąjungininku, ir pateikė veidmainiško Vakarų požiūrio į Rusijos Federaciją pavyzdžius.

  Ministras pabrėžė, kad ne Vengrijos ar Centrinės Europos įmonės dalyvauja "Nord Stream-2" projekte, ir pagrindiniu Sankt Peterburgo ekonominio forumo svečiu tampa ne Vengrijos ministras pirmininkas, o Prancūzijos prezidentas bei šalia Rusijos vadovo Vladimiro Putino "sėdi ne Vengrijos energetikos įmonių, o didžiausių Vakarų korporacijų vadovai".

  Sijarto taip pat paragino Vašingtoną išnagrinėti duomenis apie prekybą tarp Europos šalių ir Rusijos.

  "Mums, sakykime, labai atsibodo, kad jūs kalbate apie mus taip, lyg mes turėtume glaudžius ryšius su Rusija", — sakė Vengrijos ministras.

  Jungtinės Valstijos ir Vakarų Europos šalys dažnai kaltino Vengriją "glaudžiu bendradarbiavimu" su Rusija. Kita vertus, Budapeštas laikosi savo kurso. Pavyzdžiui, sausio pabaigoje paaiškėjo, kad ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sakė, jog jo šalis nori likti "neutrali kaip Austrija". Kaip teigė "Wall Street Journal" su nuoroda į šaltinius, Vengrijos politikas taip pat "griežtai prieštarauja Vašingtono spaudimui, kuriuo siekiama apriboti Maskvos ir Pekino įtaką Europoje".

  Dar šia tema

  Vengrijos premjeras kreipėsi į Putiną su prašymu pratęsti "Turkijos srautą"
  Vengrijos URM apkaltino Europos Sąjungą glaudžiais santykiais su Rusija
  Vengrijos prezidentas susidomėjo Klaipėdos SGD terminalu
  Ką turėjo omenyje Vengrijos prezidentas, kalbėdamas apie SGD terminalą Klaipėdoje
  Tegai:
  NATO, Rusija, Vengrija

  Svarbiausios temos