06:07 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  223

  Pusė respondentų Europos saugumo pablogėjimo priežastimi laiko NATO plėtrą, o pagrindine grėsme Europos šalims — Jungtines Valstijas

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. JAV kelia daug didesnę grėsmę Europos saugumui nei Rusija, rašo "Zeit" su nuoroda į Frydricho Eberto fondo apklausą, atliktą tarp Vokietijos gyventojų.

  Šio tyrimo rezultatai bus pateikti vasario viduryje vyksiančioje kasmetinėje Miuncheno saugumo konferencijoje.

  Taigi, apklausos duomenimis, kas antras respondentas (50 procentų) Jungtines Valstijas laiko pagrindine grėsme Europos šalims, tuo tarpu didžiausią grėsmę iš Rusijos pusės mato tik 33 procentai vokiečių.

  Be to, pusė respondentų (50 procentų) Europos saugumo pablogėjimo priežastimi pavadino NATO plėtrą, o 41 procentas vokiečių mato grėsmę Europos Sąjungos plėtroje. Kita vertus, daugiau nei pusė respondentų (54 procentai) mano, kad Europai reikia daugiau investuoti į saugumą.

  Taip pat pranešama, kad tokios pat apklausos buvo atliktos keliose kitose Europos šalyse, tarp jų Serbijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje. Šie tyrimai parodė, kad didžioji dauguma serbų (85 procentai), ukrainiečių (74 procentai) ir lenkų (67 procentai) mano, jog jų šalys neturi tinkamo pripažinimo tarptautiniu mastu.

  Anksčiau sociologijos institutas "Forsa" ištyrė vokiečių požiūrį į dujotiekio "Nord Stream-2" statybą. Remiantis apklausa, tik 13 procentų respondentų nusiteikę prieš projekto realizavimą, o 73 procentai mano, kad šios statybos — teisingas sprendimas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje įvardyta pati "draugiškiausia" ir pati "priešiškiausia" valstybė
  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Žiniasklaidos karas "Informacinis ginklas prieš Rusiją" sudavė smūgį Britanijai
  Rusija yra "pagrindinė grėsmė": Lietuvoje paskelbta specialiųjų tarnybų ataskaita
  Tegai:
  Europa, JAV, NATO, "Rusijos grėsmė", Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos