22:08 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Leidinys pateikia penkis ginkluotės projektus, kuriems iš viso buvo skirta apie 30 milijardų dolerių, tačiau dėl neefektyvumo teko juos nutraukti

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. JAV leidinys The National Interest sudarė penkių nepavykusių JAV aukštųjų technologijų ginklų rūšių sąrašą.

  Pažymima, kad iš viso Jungtinės Valstijos visiems penkiems projektams išleido apie 30 milijardų dolerių. Ginklai pateikiami chronologine jų atsiradimo tvarka.

  Nepavykęs tankų siaubas

  Pirmąja nepavykusia ginkluote "The National Interest" vadina šaltojo karo metu sukurtą automatiškai nusitaikantį kovinį elementą BAT (Brilliant Anti-Tank Munition). Buvo siekiama sukurti kasetinę kovinę galvutę su tokiais elementais raketoms AT2MS, paleidžiamoms iš artilerijos sistemos M270.

  Kūrėjų sumanymu, viena iš tokių raketų galėtų sunaikinti visą tankų kuopą. Tačiau, pasibaigus šaltajam karui, projektas buvo atidėtas, o 2003 metais visiškai panaikintas. Iš viso projektui buvo skirta 2,2 milijardo dolerių.

  Per brangus sraigtasparnis

  Kitą vietą leidinys suteikia žvalgybos smogiamajam sraigtasparniui RAH-66 "Comanche".

  Raketa 9М729, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Jis buvo pristatytas 1991 metais, o pirmasis jo skrydis įvyko 1996 metais. Nepaisant gerų skrydžio charakteristikų, žemo aptikimo radarais ir aukštų lyginamosios galios rodiklių, projektas buvo pripažintas pernelyg brangiu.

  Galiausiai, sraigtasparnio sukūrimo darbas buvo užbaigtas 2004 metais, o bendra prarastų lėšų suma siekė 7,9 milijardo dolerių.

  Daugiau nei 40 tonų sverianti haubica

  Po to — 155 milimetrų savaeigė haubica "Crusader", skirta artilerijos sistemai M109 pakeisti.

  Ši mašina galėjo atlikti iki dešimties šūvių per minutę daugiau nei 40 kilometrų nuotoliu. Tačiau didžiausias haubicos trūkumas buvo jos svoris, kuris siekė 43 tonas, be to, jai reikėjo atskiro transporto, skirto 36 tonų svorio šaudmenims transportuoti.

  Tačiau tuo metu JAV kariams reikėjo lengvesnių variantų, kad juos nuodotų operacijose visame pasaulyje. Todėl 2002 metais projektas buvo atšauktas, o išlaidos sudarė 2,2 milijardo dolerių.

  "Ateities tankas"

  Ketvirtojoje vietoje leidinys parašė programą "Kovinės ateities sistemos" ("Future Combat Systems" (FCS)), kuri pagreitino haubicos "Crusader" projekto užbaigimą.

  FCS projektas prasidėjo 2003 metais ir turėjo visiškai perginkluoti JAV kariuomenę. Galiausiai, "ateities tanko" vikšrinės važiuoklės pagrindu projektas kainavo JAV 18,1 milijardo dolerių, bet po to kariai suprato, kad bandymas sukurti kažką naujo yra brangesnis nei modernizuoti senas sistemas tam tikroms užduotims atlikti, ir projektas buvo atšauktas.

  Vietoj tanko — 60 tonų sverianti kovinė mašina

  Paskutinė "The National Interest" sąraše yra programa GCV (Ground Combat Vehicles — Sausumos kovinis transportas), kuri prasidėjo 2009 metais ir buvo pagrįsta FCS sėkme.

  Projekto pagrindu turėjo tapti naujas modernus kovinis tankas. Tačiau išėjo kovinė mašina, sverianti 60 tonų, o tai nepatenkino JAV karių.

  2014 metais Kongreso reikalavimu projektas buvo visiškai sustabdytas, o biudžeto nuostoliai siekė daugiau nei milijardą dolerių.

  Dar šia tema

  Rusija kuria naują valdomųjų raketų kompleksą "Bulat"
  "The National Interest" įvertino Rusijos "mirtį nešantį" tanką T-90S
  Rusijos gynybos ministerija išleido 2019-ųjų humoristinį kalendorių
  JAV konfrontacijoje su Rusija nusprendė pasikliauti branduoliniu arsenalu
  Tegai:
  ginkluotė, JAV

  Svarbiausios temos