22:01 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  JT Generalinė Asamblėja, archyvinė nuotrauka

  ESBO ataskaitose nėra informacijos apie Rusijos karius Ukrainos teritorijoje

  © Sputnik / РИА Новости
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10620

  ESBO nepritarė Ukrainos kaltinimams prieš Rusiją

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. ESBO specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje (SMM) ataskaitoje neminimas Rusijos karinių pajėgų buvimas šalyje, praneša "RIA Novosti" su nuoroda SMM vadovą Ertuhrulą Apakaną.

  JT Saugumo Tarybos posėdžio metu Ukrainos atstovas Vladimiras Jelčenko sakė, kad Donbase yra Rusijos karių ir ginkluotės. Jo nuomone, tai prieštarauja Maskvos norui išspręsti padėtį Ukrainos Rytuose.

  Savo ruožtu Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia paprašė ESBO atstovų išreikšti organizacijos poziciją šiuo klausimu. Apakanas atsakė, kad misijos ataskaitose yra tik "konkretūs faktai", ir tarp jų nėra duomenų apie Rusijos karių buvimą Donbase.

  "Siekdamas išvengti bet kokio nesusipratimo, turiu pasakyti, kad šiose ataskaitose Rusijos kariuomenė nebuvo paminėta", — sakė jis.

  SMM vadovas taip pat pabrėžė, kad anksčiau buvo paviešinta informacija, jog kažkas matė "karine uniforma apsirengusius asmenis, kurie teigė, kad yra samdiniai iš Rusijos ir kitų šalių" ir "transporto priemonę su Rusijos vėliavomis, bet niekas nežino jos kilmės".

  Rusijos URM tikisi, kad po rinkimų Ukrainoje bus pradėtas dialogas >>

  Nuo 2014 metų balandžio mėnesio Kijevo valdžia vykdo karines operacijas prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, paskelbusias nepriklausomybę po perversmo. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

  Maskva ne kartą kaltinta kišimusi į Kijevo reikalus, tačiau ji kategoriškai tai paneigė ir pabrėžė, kad nėra Ukrainos konflikto ir įvykių Donbaso šalis, bet, atvirkščiai, yra suinteresuota, kad nesutarimai būtų kuo greičiau išspręsti.

  Dar šia tema

  JAV valstybės departamentas: Rusija kalta dėl "didžiausios krizės Europoje"
  Donbase per ketverius metus 355 žmonės žuvo nuo susprogusių minų
  Ukraina paskelbė apie "pilkosios zonos" užgrobimą Donbase
  Lietuvos šaudmenys nepasieks Donbaso, tvirtina DLR
  Porošenko pasirašė dekretą dėl Kijevo nekontroliuojamų Donbaso ribų
  Tegai:
  Donbasas, Rusija, Ukraina, ESBO

  Svarbiausios temos