15:25 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  148

  Tikimasi, kad šarvuotos transporto priemonės bus dislokuotos Europoje iki 2020 metų

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Jungtinės Valstijos planuoja dislokuoti Europoje daugiafunkces šarvuotas kovines mašinas "Stryker", praneša "Fox News".

  Pažymima, kad dabar JAV kariuomenė pradėjo modernizuoti šarvuotas mašinas, aprūpindama jas dronais, lazeriais, ginklais ir priešraketinės gynybos sistemomis. Numatoma šarvuotas transporto priemones dislokuoti Europoje iki 2020 metų.

  "Stryker" bus įdiegtos trumpojo nuotolio raketos "Hellfire" ir "Stinger", "Javelin" priešraketinės sistemos, vertikalaus kilimo ir tūpimo dronai "Shrike-2", taip pat penkių kilovatų lazeriai, galintys sunaikinti nepilotuojamas priešininko transporto priemones.

  Be to, televizijos kanalas pateikia Amerikos tyrimų centro "RAND" ataskaitą apie "priešiškas Rusijos priemones Europoje", kurios pagrindu, greičiausiai, buvo nuspręsta Europoje dislokuoti šarvuotas transporto priemones "Stryker" .

  Pranešime kalbama apie tariamai agresyvias rusų nuotaikas. Pirmiausia pateikiami 2016 metų duomenys, kai tariamai 82 proc. Rusijos piliečių tikėjo, kad Rusijos nacionaliniai interesai išplito už šalies teritorijos ribų, o 2012 metais neva tokių buvo 43 proc.

  Be to, savo ataskaitoje "RAND" taip pat atkreipia dėmesį tariamą Rusijos "paranoją" dėl NATO plėtros į rytus.

  Dar šia tema

  JAV aprūpins Aviacijos bazę Šiauliuose 1 mln. dolerių vertės ledo šalinimo įranga
  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  JAV apkaltino Rusiją pažeidus PPO taisykles
  Du JAV karo laivai susidūrė prie Floridos pakrantės
  JAV ambasadorius paragino Vokietiją didinti išlaidas gynybai dėl "Rusijos grėsmės"
  Tegai:
  šarvuočiai, Europa

  Svarbiausios temos