03:35 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Raketos, archyvinė nuotrauka

  NATO teigia, kad Europoje nebus branduolinio ginklo sistemų

  © Sputnik / Виталий Аньков
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  74 0 0

  NATO atstovė pakomentavo Aljanso veiksmus, susijusius su INF sutarties nutraukimu

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. NATO neketina dislokuoti Europoje naujų antžeminių sistemų su branduoliniais ginklais, net ir pasibaigus INF galiojimui, interviu "Sueddeutsche Zeitung" sakė generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller.

  Trečiadienį ir ketvirtadienį NATO būstinėje, Briuselyje, vyks NATO gynybos ministrų derybos, viena pagrindinių temų — situacija dėl INF sutarties ir galimas Aljanso atsakas.

  "Dabar aptarsime, kaip reaguoti į naujas Rusijos raketas. Tačiau mes neketiname Europoje diegti naujų antžeminių sistemų su branduoliniais ginklais", — pakomentavo Gottemoeller galimą atsaką į INF nutraukimą.

  Ji pridūrė, kad derybų durys vis dar yra atviros, o Vašingtonas vis dar yra pasirengęs laikytis sutarties, jei Rusija sunaikins 9M729 raketas.

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis pasirašyta 1987 metais ir įsigaliojo 1988 metų birželio 1 dieną.

  Raketa 9М729, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Pernai spalio mėnesį JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad Vašingtonas pasitrauks iš INF sutarties, nes Maskva nesilaiko savo įsipareigojimų. Kita vertus, JAV nepateikė įrodymų, kad Rusija pažeidė sutartį.

  Gruodžio pradžioje JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas paragino Rusiją grįžti prie INF sutarties įgyvendinimo per du mėnesius. Valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Andrėja Tompson patarė Maskvai atsisakyti 9M729 (SSC-8) raketos arba pakeisti sistemą taip, kad jos skrydžio nuotolis nepažeistų INF sutarties nuostatų.

  Atsakydamas į tai, Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas sakė, kad Maskva nesukūrė ir neišbandė nė vienos raketos, kuriai galėtų būti taikoma INF sutartis arba jos nuostatomis numatytas skrydžio nuotolis, tai susiję ir su nurodyta 9M729 raketa.

  Vasario 2 dieną Vašingtonas sustabdė savo įsipareigojimus pagal INF sutartį. Tą patį padarė ir Maskva. Be to, Putinas pareikalavo nebevykdyti derybų su Jungtinėmis Valstijomis dėl nusiginklavimo. Jis pažymėjo, kad Vašingtonas visuomet ieško pretekstų tam, kad galėtų griauti pasaulio saugumo sistemas, ir nepalaiko jokių Rusijos pasiūlymų nusiginklavimo klausimais.

  Dar šia tema

  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  Šoigu atskleidė, kaip Maskva reaguos į JAV pasitraukimą iš INF
  Tegai:
  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų likvidavimo, NATO

  Svarbiausios temos