22:38 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  121

  Laikraštis "Financial Times" pranešė, kad Vakarų šalys sutiko taikyti naujas sankcijas Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Vakarų šalių grasinimai įvesti naują sankcijų paketą Rusijai dėl situacijos Kerčės sąsiauryje atrodo kaip šantažas, kad būtų sukurta palanki aplinka ribojamosioms priemonėms taikyti, sakė Jurijus Gempelis, regioninio parlamentinio komiteto pirmininkas tarptautinių santykių klausimais, praneša RIA Novosti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Anksčiau laikraštis "Financial Times" pranešė, kad Vakarų šalys sutiko taikyti naujas sankcijas Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje. Šis klausimas, pasak leidinio, bus aptartas artėjančiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime. Kaip tikėtasi, naujos ribojamosios priemonės įsigalios šių metų kovo pabaigoje. Jos turės įtakos fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie buvo tiesiogiai susiję su lapkričio mėnesį Kerčės sąsiauryje įvykusiu incidentu.

  "Šios sankcijos nedomina Krymo gyventojų ir jokiu būdu neturi įtakos gyvenimo kokybei. Visos šios grėsmės atrodo kaip šantažas, kad būtų pasiekta pragmatiškų tikslų. Tačiau praktiškai tai tik dar vienas ES šalių, kurios, deja, ir toliau vykdo JAV nurodymus, bandymas "sudrebinti orą". Atėjo laikas sustabdyti tokią prieš Rusiją nukreiptą destruktyvią politiką", — teigė Gempelis.

  Pasak jo, sankcijos nepateisina tikslų, dėl kurių jas nuo pat pradžių pradėta taikyti.

  "Šios sankcijos mūsų šaliai nekelia rimtų ekonominių nuostolių. Kita vertus, matome, kad europiečiai, pirmiausia Vokietija, pradeda suvokti, kokia svarbi ekonominių ir energetikos santykių partnerė yra Rusija", — sakė Gempelis.

  Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos valdžios reikalavimų ir buvo sulaikyti, o jūrininkai suimti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos nariai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainai skirs 10 milijonų dolerių
  Baltijos šalys nusivylė JAV atsaku į incidentą Kerčės sąsiauryje
  Rusija sutinka, kad Vokietija ir Prancūzija įvertintų laivybą Kerčės sąsiauryje
  Per Kerčės sąsiauryje kilusį laivų gaisrą žuvo dešimt žmonių
  Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos